Sorunlarım var :(

Konu, 'Davranış Bozuklukları' kısmında HasanDuzceli tarafından paylaşıldı.

 1. HasanDuzceli

  HasanDuzceli Yeni Üye

  Merhaba arkadaşlar. Bu yazacaklarım, uzun zamandır beni ve çevremi olumsuz etkileyen psikolojik sorunlarım hakkında. Bu sorunlarımı beni anlamayan birilerine anlatmaktansa, beni anlayabilecek birilerine anlatmak istedim. Bunları internette çok araştırdım. Ama bulamadım. Belki sizde de olan sorunlardır.

  1- Beni en çok olumsuz etkileyen hastalığımla başlıyorum. İstemsizce gülümsemek. Evet, kötü bir durum olduğunda herkes üzülür. Yüzünü asar. Aslında bende üzülürüm. Ama istemsiz bir şekilde yüz kaslarım gevşiyor, gülümsüyorum. Oysa gerçekte neden sevineyim ki? Acılardan zevk alan birisi değilim. Ama istemsiz bir şekilde gülimsüyorum işte. Herkes gülümsediğimi gördüğünde garip garip bakıyor.

  2- Yine yukarıdakine benzer.. İstemsizce titreme buda.. [​IMG] Birisi kafasını, kolunu, bacağını oynattığında, hatta öksürdüğünde bile titrerim. Vücudum istemsizce yine kasılır, titrer. O yüzden sosyal ortamlardan hep uzak dururum.

  3- Maalesef buda yukarıdakilerle aynı. Ama şöyle: Diyelim ki, yanımda bir arkadaşım var. Bir yerden şarkı, türkü, herhangi bir müzik sesi geliyor. Arkadaşımın yüzüne bakamam. Yine vücudum garip hareketler sergiler istemsizce. Dünyamı başıma yıkan olay gerçekleşir sonunda.. Beni eşcinsel zanneder.. [​IMG] Oysa hiç bir zaman bu sapkınlığı yapmadım. Her zaman bayanlardan hoşlanmışımdır. Ama işte, romantik bir film, dizi sahnesi olsun. Bir sevgiliye yazılmış şarkılar olsun.. Bir arkadaşımla beraberken kız olsun erkek olsun ona aşık olduğumu zanneder. Hadi bayanlar neyse de, erkeklerin beni onlardan hoşlandığımı zannetmeleri çok bunalıma sokuyor beni. Birde bu hastalığın şöyle kötü bir yanıda var: Diyelim iki karı-kocanın yanındayken, oluyor. Adam, beni karısından hoşlanıyormuşum bile zannedebilir.

  İşte bu üç hastalık, bütün çevremi benden uzaklaştırdı. Ailem bile yanlış anlıyor beni. Onlar bile bana karşı mesafeli. Tek başımayken olmuyor bu hastalıklar. Yanımda birileri varken, bana bakıyorlarken, onlarla iletişim kuruyorken oluyor. Okuduğunuz için teşekkür ederim. Var mı aranızda bu sorunları yaşayan?
   
 2. gözyaşı

  gözyaşı Aktif Üye

  Takıntı bunlar
  Sosyal fobi ile de karışık. Hatta belki sf daha çok.

  O ilk maddeyi anlamadım yalnız. İstemsiz gülümseme durdurulabilir. En azından kimse görmesin
  Ama şimdi siz onu durdursanız bu sefer titreme daha çok olur falan.
  Bu gibi şeyler bende de var.
   
  Son düzenleme: 21 Eylül 2016
 3. gözyaşı

  gözyaşı Aktif Üye

  Varsayalım birisi sizin eşcinsel olduugunuzu düşünse bile o anlık bir şeydir. Onu kanıtlayan bi şey olmadıkça o düşünce silinir gider. Takıntı yapmayın diye söylüyorum.
   
 4. HasanDuzceli

  HasanDuzceli Yeni Üye

  Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.. Bunların nasıl önüne geçebilirim? Gerçekten hayatımı mahvettiler. Bu sorunlar yüzünden kimseyle arkadaşlık kuramıyorum. Direk devreye giriyorlar çünkü.. Ailem bile bana karşı soğuk davranıyor.. Çoğu kez intihar etmeyi düşündüm.. Ne yapabilirim? Nasıl durdururum bu kahrolasıca hastalıkları
  ?
   
 5. Psikolik

  Psikolik Mal Sahibi

  Bir uzmana görünmeniz lazım tavsiye ile olacak iş değil. İntihar vb düşünceleriniz varsa zaten bir an önce gitmelisiniz
   

Sayfayı Paylaş