Motivasyon Üzerine

Konu, 'İnsan Kaynakları' kısmında Editör tarafından paylaşıldı.

 1. Editör

  Editör Moderatör

  MOTİVASYON ÜZERİNE


  Futbolcular bile önemli bir maçları olduğu zaman bayram-seyran-tatil-hafta sonu-bar-pavyon-gezme-tozma-aşk-meşk vs... demeyip günlerce kampa giriyorlar. Böyle zamanlarda en amele bir insan bile karısıyla-çocuklarıyla-anne-babasıyla-akrabalarıyla günlerin tadını çıkarıyor. Oysa futbolcular ve bunlar gibi olan zengin, başarılı, kaliteli insanlar sırf hedeflerinde başarıya ulaşmak için hayatlarının en güzel günlerinden bile fedakarlık yapıyorlar.

  Niye? Sırf başarıyı engelleyen şeylere takılmamak gerektiğinden....

  Ben de burada sana soruyorum; “Senin (neyin eksik ki) yada fazla ki onlar kadar olamıyorsun .” Sana insaf tan başka ne denir, inan bilmiyorum.

  Şu an ayağımda bir yara var ve doktor bu yüzden fazla ayakta durmamam gerektiğini söylüyor, yoksa azıp daha da büyük işler başıma açabilirmiş. Mesela; Allah korusun “kangren” gibi. O yüzden ben de çok sevdiğim bilardo oyununu oynayamıyorum. Niye; çünkü hedefim-amacım bu yarayı tedavi etmek aksine azdırmak değil. Bunun içinde sevdiğim bazı şeylerden fedakarlık yapmalıyım. Bazıları bu fedakarlığı benim gibi son anda iş işten geçtikten sonra yapar bazıları da henüz iş işten geçmeden....

  Bazı alışkanlıklarımdan asla vazgeçemem gibi geliyordu ama iş ciddi olunca tıpış tıpış vazgeçiyorsun. Öyle büyük konuşmak her zaman işe yaramıyor.

  Sizde benim gibi; hayatınızın-geleceğinizin bağrında bir hançer gibi saplanmış olan tembellik-gaflet-vurdum duymazlık-düzensizlik gibi yaralardan kurtulmanız için böyle iş işten geçmesini beklemeyin.

  Bunun için 3-D kuralını uygulamanız gerekmekte. Yani;

  Duygu
  Düşünce
  Davranış
  ..............larınızı değiştirmeniz gerekmekte.

  AMA FELÇLİYSEM BUNLARI DEĞİŞTİRMEM ELBETTE MÜMKÜN DEĞİL. !
   

Sayfayı Paylaş