Kaygı Bozuklugu,Panik atak, Depresyon İle Mücadeleye Varmısın?

Konu, 'Kaygı Bozuklukları' kısmında Rohat Özün tarafından paylaşıldı.

 1. Merhaba arkadaşlar. Bir konu açayım ki ilaç gibi gelsin yaşayan anlar anlayan anlatır misali düşündüm tabii tek başıma degil sizlerle beraber bu konunun başlıgındanda belli oluyor. Bu konuya tüm bilinçli arkadaşları davet ediyorum. İlaç kullanıp bekleyip "İlaç aldım geçer ya." Demek veya halk dilinde "Aman deli doktorunamı gidecegim yarın geçer." Demekle olmayacagını bilmeliyiz ki bu konuya göz attıysan eger eminim sende az çok anlamışsındır bu gidişatın iyi olmadıgını tabii başında böyle bir tabiri caizse hastalık varsa iyi anlarsın beni. Hep beraber konuşarak anlatarak bir birimize yardımcı olabiliriz. Bu konunun gerçekten üstünde durmak istiyorum çünkü psikolojikmen insan hazır degilse "Beynindeki düşünceler kafa karışıklıgı, ilaç kullansammı kullanmasammı ya bir şey olursa, ya bekledim gibi olmazsa" gibi tarzı şeylerin çok yogun oldugu iyi düşünceden uzak kötü düşüncelerden çıkamadıgımız bu psikolojide solugu acil serviste almaktansa veya googlede saatlerce arama yapmaktansa burda paylaşıp dahada bilinçlenmek en iyisi diye düşündüm. Istedigim şey tam olarak bu hastalıgı yaşayan bilen ilaç kullanmış veya kullanmamış bilgiye ihtiyaç duyan veya bilgisiyle insanlara ışık tutabilecek kişilerce burada bilinçlenmek umarım anlatabilmişimdir. Hani derler ya "Birlikten güç dogar" misali, hey dostum seni iyi anlarım emin ol içini dök anlat derdini, Unutma halinden yaşayan anlar.

  Benim özetim;
  Uzun süredir panik atak kaygı bozuklugu eşliginde depresyon 2 yıldır tabii açık konuşmak gerekirse 2 yıl önce aşk ugruna düşmüş zavallı ben kavgadan zevk alan kimyasal maddeden (hap) ve alkol kuru tarzı şeylerde teselli bulurdum. Her gun bıkmadan usanmadan geçici mutluluk işte dostum. Inan bana hayatın boyunca naparsan yap asla ve asla agzını sürme bu tarz şeyleri hatta kullanan tek bir arkadaşın bile olmasın işin olmasın öyleleriyle! Velhasıl gelelim mevzuya fakat bu 2 haftadır çok şiddetlendi benim durumum önceden akşamları sadece sıkıntı basardı duygu degisim yasardım sabahları rahattım bu 2 hafta önceye kadar citoles, atarax, esplus vs. Adını unuttugum bir çok ilaç kullandım yan etkilerinden dolayı dayanamadım bıraktım. Bu 2 haftada yaşadıgım en şiddetli kaygıyı panik atagı yaşadım her gün! Bu sene hastaneden çıkmadım hiç 1 haftada 3 kere serum yedigimi hatırlıyorum. Dışarı çıkınca korkmaya başladım bu sefer, hastaneye gittikmi bi an önce muayene olmak gordugum ilk doktora yalvarmak "Kurtar beni nolur! Neyim var benim?" Diyip sarılma kıvamındaydım. Yerimde duramıyor kafayı yiyecek çıldıracakmış gibi oluyordum ama inanın o durum gerçektende çok zor ruh saglık acilinde doktorun karşısında ayaga kalkıp ileri geri gidip "Hocam ambulans çagırın ben kötüyüm normal acilemi gitsem tansiyonumu ölçün ayaklarım tutmuyor" diye yalvardıgımı hatırlıyorum. Ne kadar kötü oldugumu düşünün. 7 tane psikiyatriye gittim ssklı özele gitmedim özel ile konustugum doktorum 1 hafta sonra gelecek memlekete o zaman özele kesinlikle gidip ilaç ve psikoterapi isteyecegim. Çok uzattım biliyorum ama konuşacak tek 1 arkadaşınız olmasın sizde benim yaptıgımı yapar burda paylaşırdınız. Neyse gelelim asıl mevzuya.
  Kullandıgım ilaçlar;
  Xanax,Paxera,Redepra.
  Xanax var ama şuanlık kullanmıyorum sadece redepra ve paxera kullanıyorum xanax çok tehlikeli. (Kendime güvenmiyorum bagımlısı olursam bırakamam diye o yüzden tehlikeli dedim yanlış anlaşılmasın.)
  Redeprayla 1 ay paxerayla 3.günüm
  Paxera kullandıgım bu 3 gün boyunca iyi yanları;
  Olgunlaşıyorsunuz,eskisi gibi duygularınız oluyor,rahatlıyorsunuz,daha saglıklı düşünüyor korkularınızla mantıklı bi şekilde yüzleşebiliyorsun.

  Yan etkisi/Kötü yanları;
  Sinirli oluyorsunuz,duygusuz oluyorsunuz,çok rahat karşınızdakini kırabiliyorsunuz,hiç bir şeyi kafaya takmıyorsunuz. (Akşamları yine sıkıntıya giriyorum duzelir diye umuyorum şuan da öyleyim.) Yoruluyorsunuz bendeki yan etkiler bunlar bu arada 10 mg.
  Redepra Iyi yanı;
  Kalp teklememi gecirdi ilk ictigim zamanlar çok rahattım uykumu duzeltti rahat gezip dolaşıyor gülüyor egleniyordum.
  Kötü yanlari;
  1 aydır kullandıgım için bu depresyon sıkıntı kaygı derecesi ilerledi redepradan dolayı oldugunu dusunuyorum biraz once redepra kullandım ve kaygım dahada arttı.
  Not:Konu günceldir arkadaşlar cekinmeyin yazın ilaç kullanan kullanmayan herkes yazabilir tecrubelerinizi paylaşın yoksa hayat boyle cekilmez. Buda hayatın bir parcasıdır.
  Dip not:Her gün güncellemeye calışacam..
   
  Son düzenleme: 15 Mayıs 2018
 2. Zehra şen

  Zehra şen Yeni Üye

  İlaçların öncelikli olarak bir süre kullanılması gerekiyor . Herşeyiyle ilacın faydası 2 ayı bulabilir . İlaç hemen fayda eder diye düşünürüz ama öyle değildir . Benim size Öner’im ilaçları düzenli kullanın ve psikoterapi alın. Ben de devlete gitmiştim ilk zamanla her seferinde farklı doktor vardı. Her seferinde derdimi anlatmaktansa, özel kliniğe gittim. Şu an bilmiyorum tabii süreçlerini.
   
 3. Özel in çok faydalı oldugunu fark ettim şuan ilaçlarımı düzenli kullanıyorum ama diş iltihabı yüzünden ayrı 2 tane daha ilaç kullanıyorum 2 gündür kendimi bir degişik hissediyorum bu neden bilmiyorum bunu bi anlayabilirsem
   
 4. Zehra şen

  Zehra şen Yeni Üye

  İlaç kullanıldığında her gününüz mükemmel olmuyor. Bunu ilaç kullanmadığınız ve depresyona girmediğiniz günler gibi düşünebilirsiniz. O zamanlar da kendimizi “bugün iyi hissetmiyorum” dediğimiz zamanlar oluyordu.
   
 5. Teşekkür ederim faydalı yararlı bir cevap oldu şuan dışarı çıkmayı düşünüyorum dışarda nasıl hissedecegimi cok merak ediyorum acıkcası aslında benim en büyük korkum yanlış teşhisse ya bu yüzden tedirginim hani ne biliyim hangi doktora gittiysem biseyon yok dedi psikolojiktir diyip yolladılar hani bisey varda banamı söylemiyolar bu tarz dusuncelere cok kafa takıyorum
   
 6. Depresyonkafasi

  Depresyonkafasi Yeni Üye

  Bende ilaç kullanmak istemeyenlerdenim.Çünkü yan etkisi çok.Kendim aşmaya çalışıyorum ama olmuyor.Bende akşamları iyiyim ama sabahları çok kötü hissediyorum.Bir sürü psikoloğa gittim hepsi sende bir sorun yok diyip gönderiyor o kadar çok para harcadım önemli değil yeter ki iyi gelsin ama olmuyor.Nasıl çözeceğiz bunu bilmiyorum.
   
 7. Bak şimdi doktorlar seni dikkatli dinlemeyebilir veya iyi bi doktor olmayabilir şimdi ne yap biliyormusun nettem veya çevrenden araştır psikiyatri tel no su bul ilk baş ara bi kaç cümleyle anlat kendini bak bakalım seni anlıyormu iyimi degilmi konusmasından anlarsın zaten o an ki psikolojiye girdinmi aç telden mesaj yerini o an ne hissediyosan yaz kaydet doktora gittinmide ver teli eline okusun o zaman seni daha iyi anlar teşhis koyar ama unutma her ilacın yan etkisi vardır bazen iyi olmak için kötü günleri gözden cıkarman gerek suan ben bu mesajı yazarken bile kendimi kotu hissediyorum ama ilaç kullanıp beklemekten baska carem yok
   

Sayfayı Paylaş