Her Sezon Farklı Bir Bilim İnsanının Hayatını Konu Alan Yeni Dizi: Genius

Konu, 'Sinema' kısmında Legolas tarafından paylaşıldı.

 1. Legolas

  Legolas Moderatör

  National Geographic kanalı tarafından Nisan ayında yayın hayatına başlayacak olan Genius(Deha) dizisi, her sezon farklı bir bilim insanının başarıları ve onun hayat hikayesiyle karşımızda olacak.

  [​IMG][
  Dizinin ilk sezonu için konu edilen isim ise; hayatı ve başarıları günümüzde dahi çok ilgi gören, tüm zamanların en önemli bilim adamlarından biri olan Alman teorik fizikçi Albert Einstein.
  Dizi, Steve Jobs ve Benjamin Franklin gibi biyografi kitaplarıyla ünlü olan yazar Walter Isaacson'ın "Einstein: Yaşamı ve Evreni" kitabından uyarlanıyor.
  Dizinin yapımcılığını ve ilk bölümün yönetmenliğini, 2001 yapımı Akıl Oyunları / A Beautiful Mind filmi ile "En İyi Yönetmen" Oscar'ını kazanan Ron Howard üstleniyor.

  [​IMG]
  Konu olarak izafiyet teorisinin formülleştirilme süreci etrafında dönecek dizide, Albert Einstein'ın pek bilinmeyenlerine doğru yola çıkıp gençlik ve olgunluk dönemlerine şahitlik edeceğiz.
  Teorik fizikçinin gençlik yıllarını canlandıracak isim Johnny Flynn ve olgunluk dönemini canlandıracak isim Oscar ödüllü ünlü oyuncu Geoffrey Rush olacak.

  [​IMG]
  Emily Watson'ı ise Albert Einstein'ın karısı Ella rolünde göreceğiz.

  Fragman:  (Alıntı)

   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 10 Şubat 2017

Sayfayı Paylaş