Doktorumun Pek De Önem Vermediği Bir Sorunum Var.

Konu, 'Ergen Psikolojisi' kısmında Ahsen Külçe tarafından paylaşıldı.

?

Sorunum nedir?

1. Başka bir doktora görünmeli miyim?

100,0%
  2. Forumda yeniyim, nasıl cevaplı bir konu açarım bilemedim.

50,0%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. Ahsen Külçe

Ahsen Külçe Yeni Üye

Öncelikle herkese merhaba! İki sene önce dissosiyatif bozukluk için psikoterapi görmeye başladım. Yaklaşık yarım sene önce bu rahatsızlığım tamamen yok oldu. Birkaç aydır aynı doktordan danışmanlık görmekteyim. Özellikle şu son haftalarda başıma gelen bir durumdan mustaribim. Günlük hayatımın rastgele safhalarında keskin bir baş ağrısının etkisine giriyorum. Ağrı çok şiddetli olmuyor ve saniyeler içinde yok oluyor. Fakat ağrı süresince nerede olduğumu, ne amaçla orada olduğumu, bir şey duyduysam ne duyduğumu hatta ne düşündüğümü bile unutuyorum. Doktorum bunun psikolojide tam karşılığı bulunmayan bir tanım olduğunu söyledi. Siz ne düşünürsünüz bu konuda? Lütfen, bir yardım eli uzatın.

2. Ahsen Külçe

Ahsen Külçe Yeni Üye

Ayrıca doktorum ağrının başka bir sağlık problemi olabileceğini ve o esnada ona odaklandığım için unutkanlık göstermiş olabileceğimi de belirtti.

3. Psikolik

Psikolik Mal Sahibi

Olabilir. Önce bir nöroloji uzmanına gitmeni tavsiye ederim. Biyolojik bir sorunun varsa ortaya çıkar. Yoksa da doktorunu değiştirir başka bir teşhis konulmasına odaklanırsın.

Ahsen Külçe bunu beğendi.
  4. Ahsen Külçe

Ahsen Külçe Yeni Üye

Önceden titremelerim için gitmem gereken nöroloji şart oldu şimdi. Doktoru değiştirmek düşüncesi korkutuyor beni açıkçası. Nedenini açıklamaksa benim için bile zor. Sanki yeni bir doktor demek tüm o atlatılan sorunların geri gelmesi demek gibi bir şey. Tavsiye için çok çok teşekkür ederim.

5. Doktor değişince sorun geri gelmez sadece seçimin yanlış olursa geri gelir ben mesela devlet hastanesinde gitmediğim psikiyatri psikolog kalmadı sonra şunu anladım her doktor seni anlamıyor gerçekten anlayan doktor bulmak gerek sonra girdim araştırdım bulunduğum yere göre en iyi doktor kim iyoce geniş çaplı araştırma yaptım amerikalarda okumuş çok iyi ve %70 kesimin gittigi doktor buldum özel di gidip oyle sürünecegime özele gittim ve eskiye göre iyiyim sana tavsiyem her doktora gitme önce bi araştır öz geçmişini eger gercekten anlayabilicekse guvenebiliceksin git mesela ben arardım ilk bas telden bir kaç bahane bulurdum mesela hangi günler oradasınız gibi ağız yoklardım konuşma usulüne bakardım gerçekten bilen bi kişilikmi konuşmasından özgüvenini anlıyorsun sonra gidiyordum guvendiysem eger sana tavsiyem benim yaptığım gibi yap araştır. Ve eger hastalığını anlatamıyorsan o an telefonu ac mesaj yerine kaydet o an ne yaşıyorsan ne hissediyorsan detaylıca yaz ve doktora gidince ben susuyorum mesaj konuşsun de ver teli eline aç mesajı okusun o zaman seni daha iyi anlayacak emin ol..

Sayfayı Paylaş