Bir ileri bir geri

Konu, 'Yetişkinlik Psikolojisi' kısmında ReLoading tarafından paylaşıldı.

1. ReLoading

ReLoading Yeni Üye

Herkese Merhaba.
    Ben özel kurumda bir çalışıyorum. Çalıştığım kurumda herkesle aram çok iyi. Güzel bir diyalog içerisindeyim. Ancak bazen kendimi durup dururken herkesten soyutlamak istiyorum. Ne kadar tuhaf bir durum öyle değil mi? Her şey yolunda iken böyle bir şeyi aklıma neden getiriyorum bilmiyorum. Belki de konuştuğum insanlardan ileride zarar görmemek adına yada korktuğum için olabilir.
    Kendimi soyutladıktan sonra insanlar arasında saygın bir konuma gelmeyi düşündüğüm için de olabilir. Hep olabilir diyorum çünkü asıl sebebini ben de bilmiyorum.
    Kendi içime kapanıp herkesle selamı sabahı kesip insanların neden böyle davrandığımı merak etsinler diye mi acaba böyle davranıyorum?
    Yada herkesle belirli bir seviyede diyalog içerisinde olmamı "sıradanlaşmak" olarak mı düşünmeye başladım?
    Ben bu işin içinden çıkamıyorum bir türlü.
    Kimseyle de bu konuyu konuşamıyorum.

2. abcde

abcde Yeni Üye

Herkesle düzgün bir dialog içerisinde olmanın mutluluk getireceğini kim söyledi ? Soyutlanmak, yalnızlaşmak, biraz zıt tarafa gitmek iyidir.

3. Dharma

Dharma Yeni Üye

Aynen böyleyim
    Bende uyum yok.
    İnsan sevgisi bir geliyo bi gidiyo
    Artık takmıyorum

4. psikocaner

psikocaner Yeni Üye

Normal bir şey değil mi bu? Sürekli politik davranmanın neresi iyi. Bana kalırsa hiç bir zaman davranılmamalı. 2 aydır tanıdığın kişilere hele.

Sayfayı Paylaş