Yardıma ihtiyacım var.Sorunlumuyum?

Konu, 'Bireysel Psikolojik Danışma' kısmında berkay885 tarafından paylaşıldı.

1. berkay885

berkay885 Yeni Üye

Herekese merhaba.Uzun zamandır yazmayı düşündüğüm bir yazı yazıcam sizlere kendi hakkımda bilgi vereceğim.Uzun bir yazı olucaktır.Konuyu doğru yere açtım mı bilmiyorum.
    16.08.2001 doğumlu 1.84 boyunda 85 kilo 11.sınıfa yeni geçen erkek bir bireyim.

Sorunlarım küçktün beridir var.Kadınlardan çok çekiniyorum.Kendimi bildim bileli kadın,kız,kız çocuğu
    bütün dişilerden çekinmişimdir.Hep yüzüm aşağıdadır.Örneğin yaşıtlarım afedersiniz bir bayan dar bir tayt giyse bakar ben bakamıyorum utanıyorum.Çekiniyorum.Ama aslında tek kadınlardan da değil erkeklerden de çekiniyorum.Aslında toplumdan diyelim.İnsanlardan pek hoşlanmam.Tek arkadaşım var kuzenim o da.Arkadaşımın olmasını,sevgilimin olmasını istiyorum fakat biri benle konuşacağı zaman sıkılıyorum bir an önce gitsin istiyorum.Toplumdan uzuklaşmak istiyorum ama bir andan da toplum içine girmek istiyorum.
    Bir ara (bu sene) bir topluma bir katılayım dedim ama insanlarla konuşmayı bilmediğim için ya birinin kalbini kırdım yada alay konusu oldum.Normalde saygılı sessiz bir insanım.Kadınlara,erkeklere saygılı davranırım.Örneğin biri benim sırama geçtiğinde (özellikle bayanlara saygılı davranıyorum) rica etsem sıramdan kalkabilirmisiniz gibi bir davranış sergilerim.Özgüvenim hiç yok.Bu yüzden kick boxa başladım.
    Toplumdan da uzaklaşmamın sebebi şu;insanlar hep bir başkasına yaranayım havasında.Tırnak uzatma modasıdır,dar pantalon,erkek dar pantalon gibi.İnsanlardan farklı olmak için farklı giyiniyorum.(Aslında ben dar pantalon vs sevmem.).İnsanlar bir şey biliyormuş gibi davranıyor.Her konuda herkes bilgili sanki.

Daha yazmam gereken çok konu varda aklıma gelmiyor.Psikoloğa gitmek istiyorum.Sizce gideyim mi acaba.

İYİ GÜNLER.CEVAPLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.

2. Salih Şahin

Salih Şahin Yeni Üye

Oncelikle sunu soylemeliyim kardesim. Kickboksa baslayarak cok iyi bir karar vermissin. Seni anlayabiliyorum. Daha cok genc oldugunun ve bu zamanlarinin birdaha gelmiyeceginin farkinda olmalisin kesinlikle. Cok dusunme kafana takma canin neyi istiyosa onu yap. Kendine iyi davran kendi icine kapanarak sadece kendini yipratirsin

Sayfayı Paylaş