Umarım doğru yere yazıyorumdur. Değilse söylerseniz silip başka yere yazabilirim.

Konu, 'Sosyal Psikoloji' kısmında Brn tarafından paylaşıldı.

1. Brn

Brn Yeni Üye

Merhaba benim bazı sorunlarım var ne önerirsiniz. Doktora gitmelimiyim aslında gitmem gerekli sanırım özeller çok pahalımı? devlette ssk da psikoloji doktorları yardımcı oluyomu. Hiç bilmiyorum ama çok daralıyorum. Bilgisi olan arkadaşlar önerilerde bulunursa sevinirim çok ihtiyacım var. Bu arada yaşım 32 cinsiyetin erkek. Çok başarılı bir iş kariyer geçmişim olmasada şu anda çalışıyorum. Yani geçici bir işsizlik psikoloji olduğumu sanmıyorum. Evli değilim. Neyse problemlerim şunlar

İnsanların içinde rahat değilim

Yalnız kalınca daha rahat ediyorum, arkadaşlarımın yanında bile sıkılıyorum,

Çekiniyorum, utanıyorum

Tanımadığım insanların yanında daha rahatım

Ailemin yanında hiç rahat değilim, hatta resmen gerginim diyebilirim

Kendimle barışık değilim, özgüvenim düşük. Kendimi sevmiyorum, beğenmiyorum

Mükemmelliyetçiyim sanırım bir çok konuda

Kafamın içinde kendimi çok azarlarım, küçümserim, tenkit ederim

Ama bi yandanda kendimi balon gibi şişirdiğim hayal sahnelerim var. Kontrol etmek zor bu hayalleri çok hızlı gelişip geçiyo kafamdan. Elimde olmadan gün içinde okadar çok hayal kuruyorumki sayısını bilmeme imkan yok.

Kendimi ifade edemem, istediğim bir şeyi söyleyemem, bir şeyi istemediğimi de söyleyemem, ve bende gerginlik, sinir yapıyor bu siniri dışa vuramam

Tepki vermem gerekn yerde veremem. Sonra o an aklıma gelir, kendime kızarım yada olmasını istediğim şekilde o sahneyi elimde olmadan kafamda tekrarlarım. Günümün çoğu böyle hayallerle geçiyor

2. -Büşra

-Büşra Yeni Üye

Merhaba, burada yeniyim fakat açıklamalarınızdan anladığım kadarıyla bir psikoloğa görünmeniz yaşamınızı daha iyi kontrol etmenizi sağlayabilir.

3. aris1

aris1 Yeni Üye

Galiba benzer problemleri yaşıyoruz.Birçok psikolog deneyimim oldu. Özelde psikologu tavsiye ederim devlettekiler o kadar ilgilenemiyor.genellikle 100-250 arasında fiyatlar değişiyor.Sosyal fobin var gibi duruyor fakat benimkisi sadece tahmin.Muhakkak bir psikologla görüşmen gerekiyor.Maneviyatta burada aşamada güçlü tutmaya çalışın.

4. Alaimisema

Alaimisema Yeni Üye

Merhaba uzman bir psikolojik danışmana ya da psikoloğa gitmenizi öneririm.Devlet hastanesindeki psikiyatristler çoğunlukla ilaç tedavisi uyguluyorlar. Gittiğiniz psikolojik danışman yeterli gelmezse sizi psikiyatriste yönlendirecektir ya da sorununuza uygun bakacak başka bir uzman psikolojik danışman ya da psikoloğa. Sağlıklı günler dilerim.

Ferenc Puskás bunu beğendi.
  5. Ben, psikologlara çok gitmiş biri olarak, kendinizi olduğunuz gibi kabul edin tavsiyesinde bulunacağım.

Mümkün olduğu kadar, olumsuz iç konuşmalarınıza izin vermeyin.

6. Afsarbeyi

Afsarbeyi Yeni Üye

Aynı sorunlar bende de vardı psikiyatriye danışın bence. Saydıklarınızın aynısı bende de var şuan psikiyatriye gidiyorum durumum daha iyiye gidiyor.(Bu arada paranoid şizofreniyi araştırın biraz bakın test yapın)

Sayfayı Paylaş