Tanımlayamadığım fizyolojik psikolojik sorun

Konu, 'Fizyolojik Psikoloji' kısmında platoneflatun tarafından paylaşıldı.

1. platoneflatun

platoneflatun Yeni Üye

Herkese merhaba,
    Sizlerden kendi açımdan önemli bir konu için yol göstermenizi, yardımcı olmanızı isteyeceğim. Öncelikle 18 yaşımdayım, üniversite öğrencisiyim, gerek sosyal gerek kişisel kendimi herhangi bir sorunla karşı karşıya görmüyorum. Ne var ki küçüklüğümden bu yana artık ailecek yadsımadığımız bir çeşit psikolojik-fizyolojik soruna sahibim. Doğrusu nasıl tam olarak izah edeceğimi bilemiyorum ama şöyle açıklayabilirim zannederim: Hayal kurarken, derin bir düşünce içerisindeyken veya, özellikle de gerçekleşmesini arzu ettiğim ve o an için sanki bir çeşit bağımlılıkmışçasına yaşadığım hayalleri kurarken zihnimde, bedenim kontroldışı bazı hareketler yapıyor. Bu hareketler beni yaralayacak türden veya büsbütün kendimden geçmeme sebep olacak hareketler değil, hayal kurmayı durduğum an haliyle bu hareketler de son buluyor. Daha ziyade el çırpması, ayak parmak uçlarına yükselme gibi hareketler. Sosyal hayatımı sekteye uğratmıyor çünkü gerek okulda gerekse sokakta böyle hareketler yapmıyor, tabii uçuk hayallere de pek girişmiyorum ve girişsem dahi toplumun içerisinde yer aldığımın bilinciyle bu hareketleri yapmıyorum.
    Aslında bunun beni çok fazla rahatsız eden bir boyutu yok fakat olmasa daha da rahat edebilirdim zannederim. Çünkü kontrolden çıkan hayalgücümü böyle anlamsız fiziki hareketlerle heba etmek yerine, ne bileyim bir uğraşı içerisinde bunları yazıya dökerdim falan... Mesela kimi zaman oluyor, ders başına oturduğumda sıkıntıdan hayallere dalıyorum ve kendimi o hareketleri yaparken buluyorum.
    Tahminleriniz, tavsiyeleriniz ne yönde arkadaşlar, şimdiden teşekkür ederim.

2. gözyaşı

gözyaşı Aktif Üye

O hareketleri yapmasan, o müthiş hayal gücünle büyük bir yazar falan olacaksın diye mi düşünüyorsun?

O da bir hayal olmasın dostum :)

Sayfayı Paylaş