Sosyal fobi

Konu, 'Bireysel Psikolojik Danışma' kısmında emre avcı tarafından paylaşıldı.

1. emre avcı

emre avcı Yeni Üye

Öncelikle Konu Doğru Yerdemi Bilmiyorum Ben 17 yaşındayım ve yaklaşık 2 ay Önce Psikiyatriye gitmeye başladım Sorunum 4-5 sene önce başladı Hiç dışarı çıkamıyor dışarı çıktığımda hiçbir sebep yokken heyecanlanmaya,Terlemeye başlıyodum Nefes bile zor oluyodum Her insan bana baktığında aşırı korku hissetmeye başlamıştım bu Yüzden Okuldan 2 sene boyunca Kaçtım Okuldayken Yerimde duramıyordum sırada otururken Ellerim ayaklarım titriyor nefes alamıyodum hele hoca tahtaya kadırınca kalemi bile tutamıyordum bu yüzden okuldan 70-80 gün hiç kimseye söylemeden kaçtım kaçtığımda ise eve gidimiyordum annem babam vardı sadece gidip okul bitiş saatine kadar parklarda oturuyordum ailem okuldan kaçtığımı öğrendi birdaha yapmıycam diye hem onlara hemde kendime söz vermiştim ama yapamadım yine kaçtım en son liseye geçtim ordada kaçtım ve sınıfta kaldım Artık evde otururken garip garip sesler duyuyor ve olmuyacak şeylr görüyordum en sounda hepsini aileme anlattım ve psikiyatriye gitmeye başladım psikiyatri sosyal fobi teşhisi koydu önce selectra 50 mg ilacını verdi 1 ay boyunca kullandım ama yan etkiden başa hiç olumlu faydasını görmemiştim hatta duyduğum sesleri çoğalttı artık kafamdaki sesler susmuyor ve bu çok rahatsız ediyordu en son geçen ay yine gittik bu seferde ilaçları değiştir sabah fulsac 20mg akşamda yarım tablet risperdal 1mg verdi ve bir psikooğun görmesini istiyorum seni dedi Bu ilaçları kullandığımda fulsac hiçbir etki yapmıyor risperdal ise gece içtiğimde biraz sakinleştiriyr ama sabah olunca herşey eskiye dönüyo şimdi ben psikiyatriye Devam Etmelimiyim? benim sorunumu Geçirebilir mi? Bide Bana Önerebileceğiniz bir ilaç var mı psikiyatriye yazdırmam için biraz Uzun oldu okuyan okumayan herkese Teşekkürler Cevaplarınızı Bekliyorum Artık Gerçekten çk kötüyüm geceleri durduk yere Titriyorum İçimden hiçbirey yapmak Gelmiyor Deliricek gibi oluyorum.

Sayfayı Paylaş