size ihtiyacım var

Konu, 'Ergen Psikolojisi' kısmında goktanguvercin tarafından paylaşıldı.

1. goktanguvercin

goktanguvercin Yeni Üye

Kendimi bildim bileli hep annem ile babam kavga ederdi... babam hep döverdi annemi çok korkardım. yaşım gittikçe ilerliyordu 8 yaşıma bastım annem ile babam bu yaşıma kadar neredeyse her gün kavga dövüş huzursuzluk içerisindeydi. yemek vermişti annem bana o gün mutluydum hiç bir sıkıntımız yoktu. ne olduysa hatırlamıyorum ama suç bendeydi hatırladığım kadarıyla annem bana yavaşça vurmuştu.. babannem de kalktı annemi itti.. annemde babamı aradı kavga çıktı geldi yine dövdü. anlatmak istediğim bura da hayat hikayem değil.. neyse devam edeyim o günden sonra annem ile babam daha kötü oldu.. annem her akşam dayak yiyor anneannemin yanına gidiyordu bi kere babam tokat attı anneme hiç unutmam o günü benim canım acıdı.annem ile babam sonunda ayrıldılar ama mahkeme 7 sene uzadı sanırım. ben 15 yaşıma yeni bastığımda tam olarak boşandılar. tabiiki bu süreçte çok yakınımı kaybettim. babaannem çok yaşlandı hala daha evde huzursluklar oluyor. 14 yaşımda evden kaçtım annemin yanına. 1hafta sonra babam tehdit etti geri aldı beni. 16 2017de bir çok yakınımı sevdiğimi kaybettim en çok acı veren ise anneannem oldu... ölümden ilk başta korksamda artık korkmuyorum anneannemin vefatından sonra kimsenin ölmesi beni etkiemedi. ama anneannemin hala daha öldüğüne inanamıyorum. psikoloğa 1 kere gittim hayatımda oda 2 sene önce ama utandım hiç bir şey anlatamadım. hayatın gereksiz olduğunu düşünüyorum. ama korkuyorum annemi babamı da çok seviyorum. babaannemi çok seviyorum ve kaybetmek istemiyorum. çünkü yapacak hiç bir şeyim kalmayacak ailemde bir kişi dahi vefat ederse. yaşamaktan zevk almıyorum hiç bir gün mutlu olamıyorum. ne yapıcam bilmiyorum ufak şeylerle ilgileniyorum mutlu olmaya çalışıyorum ama elinde sonunda yine kaybeden ben oluyorum.çok duygusal bir insanım yolda gördüğüm insana her şeye üzülüyorum ama üzülmek istemiyorum iyi biri olmak istemiyorum. bunları psikologa anlatmaya utanıyorum size anlattım sizlere lütfen yardımcı olun lütfen. bunların hepsini yaşamaktan sıkıldım her şey aklımda bir bir duruyor. unutamıyorum...

2. Alaimisema

Alaimisema Yeni Üye

Merhaba Göktan anladığım kadarıyla yaşamında seni derinden etkileyen ve üzen şeyler olmuş yakınları kaybetmişsin ve şimdi de sevdiklerini kaybetmekten korkuyorsun aslında hepimiz için sevdiğimiz bir yakınımızı kaybetmek çok zordur ve acı verici olur ama her birimizin verdiği tepki derecesi değişiyor bu da bir nevi karakterimiz ve yaşadıklarımızdan kaynaklanıyor seni biraz da olsun anlamaya çalışıyorum bir psikoloğa gidip anlatmanın zor olduğunu söyliyorsun evet gitmek için karar almak gitmek ve kendinle ilgili bir şeyleri anlatmak başta zor olabilir ama bir şeyler anlatmaya başladığında ve kendini farkettiğinde olumlu duygular hissedebilirsin, burdan çok yardımcı olamayız bir psikolojik danışman ya da psikoloğa gitmek senin için faydalı olabilir.Hepimizin kabullemesi ve değiştirmesi gereken yönleri vardır önemli olan bunları farkedebilmek ve değişim cesaretini gösterebilmektir... Yaşamında mutluluğu bulabilmen dileğiyle...

goktanguvercin bunu beğendi.
  3. Bence insan olmanın en güzel özelliğini almissin.korkular ve yolda gördüğün acıları hissetme derecesiyle insanlik ölçülür. Bir insan duyarsız ise ne anlam ifade eder ki ?

goktanguvercin bunu beğendi.
  4. Bende cektim ailemden cok yasadigim hayati zehir ettiler....

Sayfayı Paylaş