Ses hassasiyeti/Obsesyonlar

Konu, 'Davranış Bozuklukları' kısmında kullaniciadi tarafından paylaşıldı.

1. kullaniciadi

kullaniciadi Yeni Üye

Merhaba foruma yeni kayıt oldum. Sakız çiğneme, ağız şapırdatma, sesli çay/kahve içme, çekirdek çitleme, tıslayarak diş temizleme seslerine karşı aşırı duyarlıyım. Ayrıca sağ elimle dokunduğum cisme sol elimle de dokunmayınca kendimi rahatsız hissediyorum. Öyle ki, telefonun geri tuşuna bile basarken tereddüt ediyorum.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. İlknur çağdaş

İlknur çağdaş Yeni Üye

Aynı sorunlarla ve daha fazlasıyla yıllarca boğuştum ancak kendi kendine geçmeyen bir hastalık bu. Okulda derslerimi, ailemle ve arkadaşlarımla ilişkilerimi etkilemeye başladığında kendimi şanssız biri olarak görüp depresyona girdim. Durumum gittikçe kötüleşti ve doktora gittim. Okb teşhisi koydu, ilaç kullanmaya başladım 7 aydır antipsikotik ilaç kullanıyorum ve büyük ölçüde iyileşme var. Sizin de yaşantınızı etkiliyorsa bu takıntılar, iyi bir doktora görünmenizi tavsiye ediyorum, naçizane fikrim bu yönde.

3. Aslında herkes kendini iyi tanır. Ne kadar iradenize sahip cikabiliyorsunuz? Okb de mücadele edince daha mi artıyor veya azalıyor mu ? Eğer artıyorsa önlem aldıkça büyüyorsa uzman birinden yardim şart.

Sayfayı Paylaş