Peynirli Poğaça..

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında sevgi hüznü tarafından paylaşıldı.

1. sevgi hüznü

sevgi hüznü Moderatör

Peynirli Poğaça..

Malzemeler:3,5 cay fincanı, un
    1 tatlı kaşığı, tuz
    1 çay fincanı, yoğurt
    Yarım kahve fincanı, sıvıyağı
    1 paket, kabartma tozu
    125 gram, margarin
    1 yumurta akı
    İç harcı için:
    Maydanoz
    Beyaz peynir
    Üzerine sürmek için:
    1 tane yumurta sarısı
    Çörek otu
    Peynirli Poğaça Tarifi:
    Öncelikle, peynir harcını hazırlayalım, bunun için önce maydanozu ayıklayıp yıkayalım. Daha sonra suyundan arındırıp ( maydanozu kağıt mutfak havlusuna sarabiliriz) kesme tahtasında incecik kıyalım. Geniş bir kaba alalım, üzerine peyniri ilave edelim ve iyice karıştıralım bir kenara kaldıralım.
    Hamur yoğurma kabına, unu tuz ve kabartma tozunu ilave edelim elimizle harmanlayalım.
    Daha sonra, unun ortasını havuz gibi açalım. Yumurtayı, yoğurdu, margarin ve sıvıyağı alalım.
    Yoğuralım kıvama gelince hamurdan portakal büyüklüğünde parçalar koparalım. Kopardığımız parçalarını elimizle açalım, içine yeteri kadar harç koyalım. Üstte doğru büzerek kapatalım, yağlanmış tepsiye dizelim. Üzerine yumurta sarısı sürelim çörek otu serpelim. 180 derecelik ısıda üzerleri kızarana kadar tutalım. Afiyet olsun

google ve sevcan bunu beğendi.
  2. google

google Aktif Üye

Tutuyor mu?

3. sevgi hüznü

sevgi hüznü Moderatör

evet yaptm gayet güzelde tuttu:)

4. google

google Aktif Üye

Tamam o halde bende deniyeyim. Tsk ler

sevgi hüznü bunu beğendi.
  5. google

google Aktif Üye

Yaptım çok sert oldu

6. Psikolik

Psikolik Mal Sahibi

yaptım değil yapamadım olmalı o zaman

7. google

google Aktif Üye

Yaptım tarife uydum. Kabartma tozu ve yumurta varfı içinde. Poaçalar haliyle sert oldu. Tarife uymayıp hmaya ve yoğurt kullansaydım iyi olacaktı. Ders oldu.

8. sevgi hüznü

sevgi hüznü Moderatör

Ben yaptım ben göz kararıyla yaptım fırından çıkardım gibi havlu örttüm üstüne kursa götürdüm bayanlar gayet beğendi yani:)

9. google

google Aktif Üye

Ben tarife uydum malesef.ama bidahakine birkac degisiklik yaparsam olur diye umuyorum

Sayfayı Paylaş