La: Sonsuzluk Hecesi / Nazan BEKİROĞLU

Konu, 'Kitap Tanıtımı' kısmında Metafor tarafından paylaşıldı.

1. Metafor

Metafor Aktif Üye

Bir gün Sabâ Melikesi Belkıs’tan, Âdem’le Havva’nın hikâyesini anlamanın bütün bir insanlığın da hikâyesini anlamak manasına geldiğini öğrendim. İnsanın bütün halleri Âdem’de gizliydi ve bütün macera onun hikâyesinde özetlenmişti.

Bu cümleyi yıllarca içimde gezdirdim de bir türlü kalemi elime alamadım, anlatmaya kalkışamadım

Ne zaman ki, kalmak için değil uğrayıp geçmek için kadem bastığımız, kök attığımız değil kısa bir gölge saldığımız şu dünyada bir cennet sürgünüyle yazgılandığımı anladım ve Kelimeler Kitabı-çift isimler sahifesinde, Âdem’le Havva’nın yanına bir de Habil’le Kabil’i ekledim. O zaman anladım anlatma zamanının geldiğini.

Hikâyenin ismi düştü dilime bir gece: LÂ. İLLÂ, dedim.
    Bir ömür boyu aradığım hece harfinin LÂ olduğunu bildim.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=441673&sa=111684915

Okuyanlardan beğenilerini alalım, Okumayanlara da istek ve merak getirmesi adına bu kısa tanıtımı paylaşalım, diyorum ben. Ne dersiniz arkadaşlar? :)
  2. Psikolik

Psikolik Mal Sahibi

okudum tavsiye ederim :)
  3. Metafor

Metafor Aktif Üye

Ey Âlemlerin Rabbi, ey benim Rabbim,
    İster sürgün et. İster kov, gönder bahçenden. Ama beni Senden gönderme.
    Cennetinden düşürürken gözünden de düşürme. Kendi rızan için,benden vazgeçme. (Lâ)
  4. Metafor

Metafor Aktif Üye

Rabbim, beni affet melek değilim. Affet diyorsam hala seninim.
    Allah'ım ben şu kutsal ruhla, şu toprak bedene nasıl sığayım?
    Şu yolda taş olsaydım sarsılmaz kıpırdamazdım. Şaşmaz sapmazdım. Ama affet, insanım. ( Lâ )
  5. Metafor

Metafor Aktif Üye

Ey! gelmişin ve geleceğin Rabbi.
    Ey! isimlerin sahibi,
    Ben ayağımın nerede sürçtüğünü, ben hatamı, ben yanılgımı adımı bilir gibi biliyorum.
    Ben bin kerre kabul ettim kabahatimi. Sen bir kere affet. ( Lâ )
  6. Metafor

Metafor Aktif Üye

Düştüm, düşmüşlüğüm kimsenin değil benim yanılgımın eseri.
    Düştüm. Düşenin dostu Allah. Tut elimden kaldır beni... ( Lâ )
  7. Metafor

Metafor Aktif Üye

Tepeden tırnağa çamursun Âdem ilk bakışta.
    Toprağın topraklığına batmış gibisin. Ama bu halinle kıymetlisin. Çünkü bu halini aşabilirsin.
    İşte o zaman melek değil ama melekler gibisin.
    Ve ey Âdem unutma, böyle bir tartıda melek gibi olmak melek olmaktan ağır çeker.
    Çünkü sen o iki şey arasında; özgür irade, bilinçli seçimsin... ( Lâ )
  8. Legolas

Legolas Deneyimli Üye

Okuyacaklarım bittikten sonra bulursam okurum Nazan Bekiroğlu eserlerini.Bakalım...
  9. Metafor

Metafor Aktif Üye

benim hayatımda dönüm noktalarımdan biri de Nazan Bekiroğlu ile tanıştığım zamandır.. Tavsiye ederim elbette..
  10. Psikolik

Psikolik Mal Sahibi

trabzona yerleşme kararı da almalısın Metafor :)
  11. Metafor

Metafor Aktif Üye

Karadenizin bulunduğum şehri bile artık oldukça uzak geliyor, daha ilerisine gitmek ancak günü birlik ya da hafta sonu için olabilir gibi admin.. :) ama tabi Nazan Hoca'yı görmek, yüz yüze de tanışabilmek için o yol çekilir.. ;)
  12. Psikolik

Psikolik Mal Sahibi

karadeniz iyidir

Sayfayı Paylaş