Kişisel fotoğraf çalışmalarımdan seçmeler

Konu, 'Resimler' kısmında YÖRÜK tarafından paylaşıldı.

1. YÖRÜK

YÖRÜK Yeni Üye

Kişisel fotoğraf çalışmalarımdan seçmeler paylaşmak istiyorum. Çeşitli zamanlarda çektiğim fotoğraflardır.

mehtap innan, sevgi hüznü ve Psikolik bunu beğendi.
  2. Psikolik

Psikolik Mal Sahibi

Namınızı balıkçılardan duyuyoruz hocam. :)

3. YÖRÜK

YÖRÜK Yeni Üye

Eyvallah. :)

4. Psikolik

Psikolik Mal Sahibi

Yanlız sitenizde çok kuralcıymışsınız :) Yazım konusunda bile ödün vermiyor muşsunuz. Başkalarının yalancısıyım :) ancak balıkçılık konusunda efsaneymişsiniz.
    Ben şimdi gurami alacağım 4 tane tavsiyelerinizi bekliyorum

5. YÖRÜK

YÖRÜK Yeni Üye

Öyleyimdir. Kuralcı biriyimdir. Yani bir ortamda kurallar olmadığında veya laf olsun diye kural konduğunda genellikle kargaşa çıkıyor. Kargaşadan hoşlanmam. Düzenli biriyimdir her konuda. Cinslik işte... :)

Akvaryum hobisi konusunda mütevazilik yapmayacağım. Oldukça iyi sayılırım ve galiba bu konuda epeyce de tanınmış biriyim. :)

Gurami olarak hangi türü beslemek istiyorsunuz? Mavi gurami, cüce gurami, öpüşen gurami gibi pek çok tür var. Ve bunları beslemek istediğiniz akvaryumun hacmi aşağı yukarı ne kadar, ne tür balıklar ve canlılar var?

Son düzenleme: 25 Şubat 2015
  6. Psikolik

Psikolik Mal Sahibi

Hocam zaten bi muhabbette geçince direk tanıdılar. Hakan Türken kardeşim sayılır o bolca bahsetti sizden.
    Alacağım şu linkteki guramiler http://www.akvaryum.com/Forum/forum_posts.asp?TID=826948&KW=gurami
    2 tane çöpçü 5 tane vatoz balığı var. vatozları koymayı düşünmüyorum ama. Hakanın oturmuş suyundan getirip kurduk akvaryumu, içinde sadece çöpçüler var şuan.
    Şundan aynen
    4 gurami koyacağım, bi kaç da neon tetra koymayı planlıyorum.
    Akvaryum küçük 55 cm lik bir akvaryum. içinde bitki yok, canlı bitki koyma ihtimalimiz de var.
    Küçük olduğundan dolayı çok bişey yapamıyorum bakalım belki hacmi büyütürüz.
    Tavsiyeniz varsa bekliyorum, balık da önerebilirsiniz göze hoş gelecek.

7. YÖRÜK

YÖRÜK Yeni Üye

Hakan'ı tanırım. Yüzyüze de görüşmüşlüğüm vardır. Bizim buradandır kendisi.

Verdiğiniz bağlantıdaki guramiler cüce guramilerdir. Güzel, minik bir türdür. Erkekleri renkli, dişileri gümüş rengindedir. Bu yüzden piyasada bulunanlar genelde erkeklerdir, dişisini bulmak çok zordur.

Fotoğraftaki çöpçüler panda çöpçü (Corydoras panda). Nadiren de olsa ülkemizdeki akvaryumcularda bulunurlar. Çöpçüler aşağı yukarı aynıdr birbiriyle. Ama bunlar diğerlerine göre biraz daha hassas oluyorlar. Komando çöpçü (Corydoras paleatus) veya bronz çöpçüye göre (Corydoras aeneus) daha hassaslar.

Santimden ziyade hacmi önemli balık türlerini belirlemek için. Yani akvaryum kaç litre su alıyor?

8. Psikolik

Psikolik Mal Sahibi

45 litre sanırım

Sayfayı Paylaş