kişisel alan

Konu, 'Sosyal Psikoloji' kısmında Serenay TAŞLICA tarafından paylaşıldı.

1. Serenay TAŞLICA

Serenay TAŞLICA Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba aranızda yeniyim sizinle paylaşmak istediğim bir sorunum var. Ben bir üniversite öğrencisiyim ve haliyle yurtta kalıyorum odalarımız 6 kişilik yani kalabalığız. Beni rahatsız eden şey bu yurt ortamında 3. yılım olmasına karşın rahatsız hissediyorum kendimi. Bazen gerçekten kimseyle konuşmak istemiyor, yalnız kalmak, belki bazen kendi kendime müzik açıp dans etmek, bazen deşarj olmak için ağlamak istiyorum ama bunlar için kimsenin tuhaf bakışlarına sorularını maruz kalmak istemiyorum, açıklamak istemiyorum anlayacağınız. Ruh hali sık değişen bir insanım ama kendimi böyle kabul edebiliyorum. Sorun başkaları tarafından yanlış anlaşılmak, kendimi doğru ifade etme çabası vb. Bazen inanın buna hiç gücüm olmuyor sadece kendimi dinlemek ve içimden geleni özgürce yapmak istiyorum. Yapısal olarak da çekingen bir insanım, kendi kendimeyken ve çok samimi olduğum birkaç insan var onlarlayken şarkı söylerim neşeliyimdir fakat böyle oda ortamında birebir kimseyle sorunum olmasa da çok da bir yakınlığım olmadığı için tam kendim olamıyorum ve deşarj olamıyorum bir türlü. Özel yurtta kalmaya veya eve çıkmaya bütçemiz de elvermiyor. Bu ruh halinden nasıl çıkabilirim odadakiler özellikle yalnız kalamayız diyip milletin gidiş tarihini soruyor tatillerde ben gitsinler diye bakıyorum.

2. Bunu illede odanda yapmak zorunda değilsin. Bazen kaldırımda yollarda bunu bile yapabilmelisin.keske imkânın olsaydi en azından yarı özel bir yurtta kalsaydin.hayat işte herkese ayri ayri bir imkanlar veriyor. Senin için dans yapmak için benim sorunum yaninda ufacik kalıyor. Benim ihtimali bile yok:) bide bu acidan bak.

Legolas bunu beğendi.
  3. Legolas

Legolas Moderatör

Erdem'e katılıyorum. İlla odanda yapmana gerek yok. Bulunduğun şehrin sakin bir mekanında kendini dinle, bir konserde veya canlı müzik eşliğinde deliler gibi dans et. :) Yapabileceklerin odanla kısıtlı değil. Yalnız başına dolaş, müzik dinle, şiir oku vs.
    Hayattan kopma, güzel günlere...

Sayfayı Paylaş