Kendimi hiçbirşeye layık görememek. :(

Konu, 'Sosyal Psikoloji' kısmında DoksanDokuzlu tarafından paylaşıldı.

1. DoksanDokuzlu

DoksanDokuzlu Yeni Üye

Evet arkadaşlar başlıktada dediğim gibi arkadaşlarım düğünde oynarken sıkıntı yaşamazken ben oynadığımda sıkıntıya giriyorum sanki bana layık değil gibi, onun dışında sevgilimle gezerken dahi aynı sıkıntıyı yaşıyor hayatı kendime dar ediyorum ne yapmalıyım bilen varmi ?

2. Degersizlik hissidir bu..
    Bu hisse kapılmamak lazım, bunun için inatla direnmelisin. Kabul etmemelisin değersizliği.. (Bütün kişisel gelişim kitaplarının özetini verdiğimi belirtmek isterim, okumana gerek de kalmadı. Hadi gene iyisin)

3. DoksanDokuzlu

DoksanDokuzlu Yeni Üye

Kapılmamak için ne yapmak lazim ?

4. Seninle gezen bi sevgilin var daha ne istiyorsun ALLAHIN yarattıği her kul değerlidir bunu unutma ve en çok da yaradan değer verir kuluna...

5. Mustafa Arıca

Mustafa Arıca Yeni Üye

Olumlu düşünmeyi öğren yani bilişsel terapi. Kitap önerisi: iyi hissetmek , david burns
    Bu kitaptan faydalanmanın antidepresanlar kadar etkili olduğu söylenmektedir.

6. Daha geçmişe gitmelisin ? Ailede seni sürekli azarlayan veya adaslarinla kıyaslandin mi? Şuan ne iş yapıyorsun. Başarı sağladığın bir alan var mi ? Eger yok diyorsan sabahları erken kalkıp tak kulaklığı komşuya çık. Spor seratonin salgiladi için daha iyi hissedeceğine eminim.

Mustafa Arıca bunu beğendi.
  7. DoksanDokuzlu

DoksanDokuzlu Yeni Üye

Tavsiyelerinize kulak vereceğim teşekkür ederim.

8. nur gün

nur gün Yeni Üye

ben de düğünlerde oynayamam oynamaktan hoşlanmam. halay çekebilirim fakat şarkı eşliğinde oyunlar kadınların cinselliği ön planda. sevgilimin yanında da aşırı gergin ve heyecanlı olurum ve sevinç mutsuzluğa dönüşür. yıllardır bende de değersizlik duygusu var. özgüven eksikliği ve değersizlik duygusu çok zor üstesinden gelinebilecek insani durumlar. rahatsızlığa rağmen kendi koşullarım içinde bir dahiyim fakat yine de kendimi takdir edemiyorum.

9. Kendini sevmek lazım sanırım.
    Bunu da insan en başında çocukken öğreten olsa keşke.

Bana da öğreten olmadı

Sayfayı Paylaş