Kendimi anlıyamıyorum..

Konu, 'Ergen Psikolojisi' kısmında Burak Akkan tarafından paylaşıldı.

1. Burak Akkan

Burak Akkan Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar,

Sabahın bu saatine kadar uyuyamadım. Canımı boş yere sıkıyorum. Sebebini bilmiyorum neden böyle bende anlamıyorum. Boş yere durduk yere canımı sıkıyorum. Olur olmadık yerde moralimi bozuyorum. Dışarı çıkmak istemiyorum tüm gün evde oturmak istiyorum. Nasıl anlatayım bilmiyorum.

18 yaşında iken Annem ve Babam ayrıldı. Aile içi sürekli kavgalarından dolayı boşanmaya karar verdiler. Bu dönemde gerçekten kötü bir evre yaşadım. Şuan halen etkisinde miyim pek bir bilgim yok. Babam'ın çalıştığı yerde ki Rehberlik ile görüşüyorum bir nevi psikolog gibi onun ile görüşüyorum. Fakat bu aralar gitmedim. Google'a yazarak ilk bulduğum bu siteye kayıt oldum ve derdimi anlatmaya karar verdim. Annem ile Babam ayrıldığı evrede Epilepsi rahatsızlığım ortaya çıktı.

Şuan nasıl bir durumdayım bilemiyorum. Şimdi size biraz sıkıntımdan bahsedeyim. Şu sıralar o kadar canım sıkkın ki. Birşey yapasım gelmiyor. Ders çalışıp sınavlara hazırlanıyorum. Buna dostlarım, arkadaşlarım bile inanmıyor. Ama gerçektente çalışıyorum. Birşeyler yapabilmek kendime birşeyler kazandırabilmek için.. Sınavlarım başladığı zaman kimse ile iletişim kurmuyorum. Çünkü tek odak noktam sınavım oluyor. Bazen dostlarım arıyor, fakat ders çalıştığımı söyleyince yalan söylüyorsun gibisinden tavır yapıyorlar.

Dostlarımla eski bir bağım yok. Eskisi kadar sık dışarı çıkmıyorum. Çıkmakta istemiyorum. Durduk yere canımı sıkıyorum. Saçma sapan şeylere moralimi bozuyorum.

Gerçekten kimseye tahammülüm kalmadı. Nasıl söyleyim bana inanmayan inanmasın. Kendimi inandırmak zorunda değilim. Kendi hayatım ve kendi kararlarım. Kimsenin ne dediği umurumda değil. Bu kadar böyle rahatça söyleyip herşeyi takmak istemiyorum. Tek istediğim biraz gülmek, mutlu olmak. İnsanları mutlu görünce kıskanıyorum. Ben neden mutlu olamıyorum diyorum hepsi bu yardımlarınızı bekliyorum.

Günaydın..

Sayfayı Paylaş