Kaygı Bozuklugu,Panik atak, Depresyon İle Mücadeleye Varmısın?

Konu, 'Kaygı Bozuklukları' kısmında Rohat Özün tarafından paylaşıldı.

1. Rohat Özün

Rohat Özün Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar. Bir konu açayım ki ilaç gibi gelsin yaşayan anlar anlayan anlatır misali düşündüm tabii tek başıma degil sizlerle beraber bu konunun başlıgındanda belli oluyor. Bu konuya tüm bilinçli arkadaşları davet ediyorum. İlaç kullanıp bekleyip "İlaç aldım geçer ya." Demek veya halk dilinde "Aman deli doktorunamı gidecegim yarın geçer." Demekle olmayacagını bilmeliyiz ki bu konuya göz attıysan eger eminim sende az çok anlamışsındır bu gidişatın iyi olmadıgını tabii başında böyle bir tabiri caizse hastalık varsa iyi anlarsın beni. Hep beraber konuşarak anlatarak bir birimize yardımcı olabiliriz. Bu konunun gerçekten üstünde durmak istiyorum çünkü psikolojikmen insan hazır degilse "Beynindeki düşünceler kafa karışıklıgı, ilaç kullansammı kullanmasammı ya bir şey olursa, ya bekledim gibi olmazsa" gibi tarzı şeylerin çok yogun oldugu iyi düşünceden uzak kötü düşüncelerden çıkamadıgımız bu psikolojide solugu acil serviste almaktansa veya googlede saatlerce arama yapmaktansa burda paylaşıp dahada bilinçlenmek en iyisi diye düşündüm. Istedigim şey tam olarak bu hastalıgı yaşayan bilen ilaç kullanmış veya kullanmamış bilgiye ihtiyaç duyan veya bilgisiyle insanlara ışık tutabilecek kişilerce burada bilinçlenmek umarım anlatabilmişimdir. Hani derler ya "Birlikten güç dogar" misali, hey dostum seni iyi anlarım emin ol içini dök anlat derdini, Unutma halinden yaşayan anlar.

Benim özetim;
    Uzun süredir panik atak kaygı bozuklugu eşliginde depresyon 2 yıldır tabii açık konuşmak gerekirse 2 yıl önce aşk ugruna düşmüş zavallı ben kavgadan zevk alan kimyasal maddeden (hap) ve alkol kuru tarzı şeylerde teselli bulurdum. Her gun bıkmadan usanmadan geçici mutluluk işte dostum. Inan bana hayatın boyunca naparsan yap asla ve asla agzını sürme bu tarz şeyleri hatta kullanan tek bir arkadaşın bile olmasın işin olmasın öyleleriyle! Velhasıl gelelim mevzuya fakat bu 2 haftadır çok şiddetlendi benim durumum önceden akşamları sadece sıkıntı basardı duygu degisim yasardım sabahları rahattım bu 2 hafta önceye kadar citoles, atarax, esplus vs. Adını unuttugum bir çok ilaç kullandım yan etkilerinden dolayı dayanamadım bıraktım. Bu 2 haftada yaşadıgım en şiddetli kaygıyı panik atagı yaşadım her gün! Bu sene hastaneden çıkmadım hiç 1 haftada 3 kere serum yedigimi hatırlıyorum. Dışarı çıkınca korkmaya başladım bu sefer, hastaneye gittikmi bi an önce muayene olmak gordugum ilk doktora yalvarmak "Kurtar beni nolur! Neyim var benim?" Diyip sarılma kıvamındaydım. Yerimde duramıyor kafayı yiyecek çıldıracakmış gibi oluyordum ama inanın o durum gerçektende çok zor ruh saglık acilinde doktorun karşısında ayaga kalkıp ileri geri gidip "Hocam ambulans çagırın ben kötüyüm normal acilemi gitsem tansiyonumu ölçün ayaklarım tutmuyor" diye yalvardıgımı hatırlıyorum. Ne kadar kötü oldugumu düşünün. 7 tane psikiyatriye gittim ssklı özele gitmedim özel ile konustugum doktorum 1 hafta sonra gelecek memlekete o zaman özele kesinlikle gidip ilaç ve psikoterapi isteyecegim. Çok uzattım biliyorum ama konuşacak tek 1 arkadaşınız olmasın sizde benim yaptıgımı yapar burda paylaşırdınız. Neyse gelelim asıl mevzuya.
    Kullandıgım ilaçlar;
    Xanax,Paxera,Redepra.
    Xanax var ama şuanlık kullanmıyorum sadece redepra ve paxera kullanıyorum xanax çok tehlikeli. (Kendime güvenmiyorum bagımlısı olursam bırakamam diye o yüzden tehlikeli dedim yanlış anlaşılmasın.)
    Redeprayla 1 ay paxerayla 3.günüm
    Paxera kullandıgım bu 3 gün boyunca iyi yanları;
    Olgunlaşıyorsunuz,eskisi gibi duygularınız oluyor,rahatlıyorsunuz,daha saglıklı düşünüyor korkularınızla mantıklı bi şekilde yüzleşebiliyorsun.

Yan etkisi/Kötü yanları;
    Sinirli oluyorsunuz,duygusuz oluyorsunuz,çok rahat karşınızdakini kırabiliyorsunuz,hiç bir şeyi kafaya takmıyorsunuz. (Akşamları yine sıkıntıya giriyorum duzelir diye umuyorum şuan da öyleyim.) Yoruluyorsunuz bendeki yan etkiler bunlar bu arada 10 mg.
    Redepra Iyi yanı;
    Kalp teklememi gecirdi ilk ictigim zamanlar çok rahattım uykumu duzeltti rahat gezip dolaşıyor gülüyor egleniyordum.
    Kötü yanlari;
    1 aydır kullandıgım için bu depresyon sıkıntı kaygı derecesi ilerledi redepradan dolayı oldugunu dusunuyorum biraz once redepra kullandım ve kaygım dahada arttı.
    Not:Konu günceldir arkadaşlar cekinmeyin yazın ilaç kullanan kullanmayan herkes yazabilir tecrubelerinizi paylaşın yoksa hayat boyle cekilmez. Buda hayatın bir parcasıdır.
    Dip not:Her gün güncellemeye calışacam..

Son düzenleme: 15 Mayıs 2018

Sayfayı Paylaş