Kayınvalide ve görümcemi çok kafama takıyorum

Konu, 'Kaygı Bozuklukları' kısmında Zehra şen tarafından paylaşıldı.

1. Zehra şen

Zehra şen Yeni Üye

Eşim kardeşinin evlenmek istediği kişi ile tanışmak istemediği için , annesi ve kardeşi onunla görüşmüyor. Benim bundan 2 ay önce 32 haftalık Bebeğim doğdu. Eşimle konuşmadıkları için bebeği arayıp sormuyorlar. Herkes bana ne kadar vicdansızlar insan torununu,yeğenini görmeye gelmezmi diyor. İnsanlar sorguladıkça bende sorguluyorum, sürekli aklımda neden arayıp sormadıkları. Sırf bu yüzden başıma ağrılar giriyor. Bende takıntı oldu bu konu. Aklıma gelmesinden son derece rahatsız oluyorum. Bebeğime odaklanamıyorum. Öner’iniz var mı bu konuda nasıl ilerleyim

2. Benim kendimde bizzat denedigim sonuç aldıgım durumu önerebilirim. İnsan beyni bilinçaltı o kadar zor anlaşılması güçtür ki en basit şeylerden olumlu bi durumdan olumsuz durum çıkaracak kadar anlaşılması güçtür. Sen bir şeyi düşünmem derken bile düşünüyor olursun yani bir şeyi düşünmemek isterken bile düşünüyorsun bu düşüncelerden asla kaçamazsın sen kaçtıkca o düşünceler kovalar naparsan yap asla kaçamazsın bataklık gibi bir şey şimdi sana şunu önericem bi gün kendine zaman ayır ve otur bu aklından çıkmayan düşünceleri rahatca olgun bir şekilde düşün yani kendini rahat bırak düşüncelerle savaşma iyice düşün olumlu olumsuz noktasına virgülüne kadar düşün sonra olumsuz düşünceleri ayır olumsuzları olumluya çevir ve mutlu son. Böyle saçmalıkmı olur diyebilirsin bu saçmalık degil beyninle aala savaşamazsın savaşsanda kazanamazsın yüzleşince kabullenmiş olursun olgunca bi şekilde..

3. cehennem diğer insanlar değil, kişinin diğer insanlara duyduğu ihtiyaçmış gerçekten :)

Rohat Özün bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş