Kanser hastalari ile çalişma- klinisyen yetiştirme programi

Konu, 'Özel Eğitim Danışmanlığı' kısmında Uzm. Psi. Esra Savaş tarafından paylaşıldı.

1. KANSER HASTALARI İLE ÇALIŞMA- KLİNİSYEN YETİŞTİRME PROGRAMI

1. DÜZEY EĞİTİM

Bu programda, son yıllarda giderek artan kanser hastalığı ile mücadelede terapistin neler yapacağı ve hangi çerçeve ile ilerleyeceği sunulmaktadır.

Eğitimin İçeriği: Kanserin ne olduğu, kanser hastasının psikolojik ve fizyolojik yaşantıları, hastalığa ve tedaviye özgü verdiği tepkileri, hastaya kanser olduğunun zarar vermeden nasıl söylenmesi gerektiği, psikolojik desteğin nasıl sağlanacağı, ailenin neler yaşadığı ve nasıl destek olacağı konuları ele alınacaktır.

Katılımcılar:Psikologlar, Psikiyatristler, Psikiyatri Hemşireleri, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerinden mezun veya 4. sınıfta okuyanlar.

1. Gün

Oturum 1. Kanseri Tanıyalım

Oturum 2. Kanser Olduğunu Söyleme, Kansere Verilen Tepkiler

Oturum 3. Kanser Hastalarında Görülen Psikiyatrik Bozukluklar

Oturum 4. Kanser Hastalarının Aileleri Neler Yaşar?

Hastaya Yardımcı Olma Yöntemleri Nelerdir?

2. Gün

Oturum 5. Etik Kurallar ve Terapötik Surece Etkisi

Oturum 6. Klinik Değerlendirme - Vaka Formulasyonu - Gerekli Ölçek ve Envanterlerin Kullanım Becerisinin Kazanılması

Oturum 7. Kanser Hastalarının Psikolojik Tedavisinde Kullanılan Psikoterapotik Yöntem ve Teknikler

Oturum 8. Kanser Hastalarıyla Klinik İlk Görüşme ve Değerlendirme

Video Gösterimi

Eğitim Bedeli :460 TL(+KDV)

Eğitimci :Uzm. Psikoonkolog&Psikolog Esra Savaş Kaplan

(Konuk Eğitimci: Klinik Psikolog İrem Yelken)

Eğitim Tarihi :08/09 Mart 2014

Eğitim Saati :10.00-17.00

Eğitim Adresi :Florya Cad. Nazar Apt. No:12 Şenlik köy Mahallesi Giriş Kat

İletişim : 0212 541 88 58\0532 739 9900

e-mail :esrasavaskaplan@gmail.com\mlk.yldrm89@gmail.com

*Tüm eğitim saatlerini eksiksiz dolduran katılımcılara katılım belgesi verilecektir.

* Eğitim kontenjanı 6 kişi ile sınırlıdır.

Bilgi ve kayıt için 0212 541 88 58\0532 739 99 00 Melek Yıldırım ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Sayfayı Paylaş