Hiv/aids fobisi

Konu, 'Fobik Bozukluklar' kısmında Psikozlu tarafından paylaşıldı.

1. Psikozlu

Psikozlu Yeni Üye

Merhaba.
    Yaklaşık 6 aydır bu fobi ile uğraşıyor um defalarca test olmama rağmen kendimi negatif sonuca aliştıramadım ne yapmamı tavsiye edersiniz?

2. Psikozlu

Psikozlu Yeni Üye

Bu konuda bu hale dusmemin en önemli sebeplerinde biride test günleri hakkında doktorların tutarsızlığı

3. Psikolik

Psikolik Mal Sahibi

Pozitif çıkan test oldu mu hiç?

4. Psikozlu

Psikozlu Yeni Üye

Hayır dedim ya ! Hepsi negatif ama gidişatım iyiye doğru gidiyor

5. Psikolik

Psikolik Mal Sahibi

doktorların tutarsızlığı dediğin ne peki nasıl davranış sergiliyorlar

6. Merhaba. Verdiğiniz bilgiler hastalık obsesyonunu akla getiriyor. Hastalık obsesyonu ise kişinin hastalık kapacağına veya hasta olduğuna dair ısrarlı, nereden geldiği belli olmayan, takıntılı düşüncelere kapıldığı psikolojik durumdur. 6 aydır bu durumdan şikayetçi olduğunuzu söylediniz. Bir ihtimal hastalık obsesyonunuzu tetikleyecek bir olay veya durumla karşılaşmış olabilirsiniz. Diğer ihtimal ise farklı bir sorun kendisini hastalık obsesyonu şeklinde gösteriyor olabilir. Sergilediğiniz belirtiler sınırlı olduğu için kesin bir sonuca varmak çok zor ve yanlış olur. Sorunun ne olduğunu saptamak adına bir merkeze başvurup tanı testi yaptırmalısınız. Daha sonra size koyulan tanıya göre ya ilaç tedavisi, ya terapi veya ilaç ile birlikte terapi görmeniz gerekebilir. Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi geceler dilerim.

Psikolik bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş