Hissiyat takıntısı

Konu, 'Kaygı Bozuklukları' kısmında Gizemli Bulut tarafından paylaşıldı.

1. Gizemli Bulut

Gizemli Bulut Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba. İçimde öyle hisler oluyor ki bazen anlam veremiyorum sizlere danışmak istedim burayı takip ediyordum bayağıdır. Ve bunların mantıksız olduğunu biliyorum fakat içim sanki benden istemsizce bunları kabul etmiyor anlayamıyorum. Mesela bi kız arkadaşım olduğunda insanlar illaki gençken birileriyle geziyor ediyor. Önceki sevgilisiyle günde kaç saat telefon ile konuşuyormuş, haftanın kaç günü beraberlermiş, elini sürekli tutuyormuymuş onu öpmüşmü. Böyle şeyleri merak edip soruyorum. LAfı geçiştiriyorum sonra hm anladım falan diyorum ama içimde fırtınalar kopuyor. Ta ki bunları benimle daha fazla yapıncaya dek. Onunla 10 saat konusuyorsa benımle 12 saat konusunca içim rahatlıyor mesela. Hani öncekilere karşı duyduğu hissiyatlardan daha fazlasını bana duyduğunu hissetmeye çalışıyorum. Mesela eski sevgilisine gidip 2-3 kez pasta kek kurabiye yapmışsa, eğer bana hiç yapmazsa sorun yaratmamak için sorun değil olsun nolcak falan diyorum ama gece yatınca içim eziliyor ya bana demek değer vermiyor eski sevgilisine yapamış bana içinden gelmiyor diye. Bunları örnek olarak verdim sadece sevgili değil olay. Yolda hiç tanımadığım herhangi birilerinde de mesela bi marketin reyon görevlisi bi çocuk ona makarna nerde diye sorduğunda görevli kız o çocuğa ilgili bi şekilde davranırsa oraya kadar götürüp makarna verirse, ben bişey sorduğumda o kadar ilgilenmezse bunlara da takıyorum neden ona karşı böyle oldu da beni farketmedi beni beğenmedi mi falan falan. Sizce bunlar neylerle ilgili olabilir nasıl aşılabilir. Bu hissin çok mantıksız olduğunu biliyorum ama içime engel olamıyorum.

2. Gizemli Bulut

Gizemli Bulut Yeni Üye

3. _ayse_

_ayse_ Moderatör

Ben alanın uzmanı değilim ama aklıma gelen ilk şey çocukluk döneminizle ilgili.Özellikle anne ve babanızla kurduğunuz ilişkiler zayıf kaldıysa ve beklentileriniz karşılanmadıysa o dönemde oluşmuş bir problem olabilir. Özgüven eksikliği de var sanki

4. Gizemli Bulut

Gizemli Bulut Yeni Üye

Teşekkür ederim cevap için. Çocukluğumda aile ile pek bi problem yaşamadım ancak özgüven eksikliği olabilir. Kendimi yetersiz goruyorum aslında bı cok sey ıcın.

5. _ayse_

_ayse_ Moderatör

kendinizi yetersiz hissetmenizin sebebini bulmak gerekir. yine geçmiş yaşantınız ve tecrübelerinizle ilgili bir kaynağı vardır mutlaka.bir psikologa danışırsanız sizin için faydalı olabilir. sorunun kaynağını bulmak çözümü kolaylaştıracaktır

Sayfayı Paylaş