Geçmiş anıların devamlı akla gelmesi normal mi?

Konu, 'Yetişkinlik Psikolojisi' kısmında levent Sonnenfeld tarafından paylaşıldı.

1. levent Sonnenfeld

levent Sonnenfeld Yeni Üye

Merhabalar
    Benim bir sorum olacaktı. Uzun bir süredir (36 yaşında bir erkeğim) herhangi bir zamanda yani gün içinde, iş yerinde, yolda yürürken, araba kullanırken, herhangi bir iş yaparken aklıma bir anda geçmişimden özellikle de çocukluğumdan hiç alakasız ve tamamen istem dışı bir an ve hatıram aklıma gelip beni o an çok mutlu ediyor. (Tam tersi yani beni mutsuz eden kötü bir anım hiç gelmiyor). Bu sanki beynimdeki anı havuzundan milyonlarca hatıra arasından tekini rasgele kura ile çekip çıkarmaya benziyor. Her zaman kendimi çok şanslı hissetip annem ve babamdan uzak olmama rağmen annanemle beraber geçirdiğim harika bir çocukluğumun ve geçmişimin olduğunu düşünmüşümdür. Hatta bunun Tanrı'nın bana bir hediyesi olarak bile görmüşümdür.
    Sizce bu durum normal mi? Yani herkesin başına gelen bir durum mu? Kafamın içindeki bunca güzel hatıranın gün içinde bazen defalarca aklıma gelmesi normal mi?

P.S: Bu arada tüm bunları yaşadığım dönemde de kendimi mutlu hissediyorum.

2. Aynı şey bendede var ama benim tam tersi kötü anılarım iyi anılarım karışık geliyor aklıma ve hiç çıkmıyor sürekli geçmişi düşünüp üzülüyorum tekrwr geri gelmesini istiyorum ama olmayan dua ya amin diyorum naparsin işte geçmiş geçmişte kaldıda bizde hayla gecmis degil

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 2 Eylül 2018
  3. psikolojiuzmanı

psikolojiuzmanı Yeni Üye

Sürekli sürekli gelmesi normal değil. Olağan şartlar altında gelmesi her insan için normaldir evet.

Sayfayı Paylaş