Esenlikler

Konu, 'Hoş Geldiniz' kısmında YÖRÜK tarafından paylaşıldı.

1. YÖRÜK

YÖRÜK Yeni Üye

Öncelikle, herkese esenlikler dilerim.

İsmim Onur. Psikolojik danışman olarak çalışmaktayım. Şu anda meslekte 14. yılımı dolduruyorum. Samsun'da yaşıyorum. Evliyim.

Akvaryum hobisi, Türk tarihi, Kızılderili kültürü, heavy metal müzik, doğa fotoğrafçılığı, Uzakdoğu savunma ve saldırı sporları (kickboks, muay thai, wing tsun, wushu, jiu jitsu), dağcılık ve satranç özel ilgi alanlarımdan bazıları.

İnternette psikolojiyle ilgili forum sitesi var mı diye bakınırken abuk subuk birkaç forum sitesine denk geldim ve en sonunda bu forumu bulup buraya üye oldum.

Hepinize saygılar, sevgiler...

2. Psikolik

Psikolik Mal Sahibi

Hoşgeldiniz. Ne güzel hobileriniz varmış öyle, akvaryum konusunda danışabilirim demekki size :)
    saygılar

3. YÖRÜK

YÖRÜK Yeni Üye

Hoş buldum.

Akvaryum hobisiyle çok ciddi anlamda ilgileniyorum. Mesela bazı başarılarımı sıralayayım:

Türkiye'de paludaryum tipi akvaryum çalışmalarında ilk çalışmaları yapan birkaç kişiden biriyim.

Dünyada sadece ülkemizde çok küçük bir alanda yaşayan, nesli tükenme tehlikesi bulunan Aphanius villwocki adlı balık türünü tüm dünyaya tanıtan kişiyim (bu adı zaten arattığınızda ulaşabileceğiniz bilgilerin büyük bir çoğunluğu benim hazırladığım bilgilerdir). Bu konuda iki adet ilköğretim okulunun öğrencilerine yardımcı oldum ve hazırlattığım bir proje ile bir ilköğretim okulunun TÜBİTAK'tan ödül kazanmasını sağladım.

Türkiye'nin ilk lepistes topluluğu olan LK'nın (Lepistes Kulübü) kurucusuyum. Reklam olarak algılanmazsa, adresi Lepistes Kulubu.org şeklindedir (reklam yapmıyoruz, çok seçiciyiz ve gıcığız kulüp olarak. :)).

Ulusal ve uluslararası akvaryum fotoğrafçılığı yarışmalarında derecelerim var. Yarışmacı olmadığım bazı etkinliklerde organizatörlük ve jüri üyeliği yapmışlığım var.

Akvaryum hobisinde biyotop akvaryumu dalında genelde tropikal ve yabancı biyotopların akvaryumları hazırlanır (Malavi biyotop akvaryumu, Amazon biyotop akvaryumu, Tanganyika biyotop akvaryumu, Güneydoğu Asya biyotop akvaryumu gibi). Türkiye'ye özgü ilk biyotop akvaryumu çalışmasını yapan ve bununla ilgili olarak ödül alan ilk kişiyim (Kızılırmak Biyotop Paludaryumu adlı çalışmamla).

Kısaca böyle... :)

Son düzenleme: 11 Şubat 2015
  4. Psikolik

Psikolik Mal Sahibi

Siz bayağı profesyonelsiniz bize göre :) biz daha basit şekilde akvaryum izleyicisiyiz :)

Sayfayı Paylaş