duygusuz olmak

Konu, 'Sosyal Psikoloji' kısmında Afra Kayıp tarafından paylaşıldı.

1. Afra Kayıp

Afra Kayıp Yeni Üye

Ben insanları sevemiyorum çok denedim fakat olmuyor.Bu yaşıma kadar hep yalnız takıldım ama artık bir dost istiyorum benimle aynı şeyleri düşünen birini istiyorum ama sanırım bu hiç bir zaman gerçek olmayacak.Bilmiyorum belki de insanları sevmemek ve duygusuz olmak çok güzel bişeydir belki de bazı insanları benim yerimde olmayı çok istiyodur ama ben bu durumdan kurtulmayı çok istiyorum.Yardım edebilecek biri var mı?

2. Belki duygusuz değilsindir. Tamamen duygusuz olmak o kadar kolay bir şey değil. Bazı rahatsızlıklar veya sert kişilik özellikleri yüzünden bir izolasyon oluşuyor, bu zamanla büyüyor.
    Ben de bunu aşmaya kurtulmaya çalışıyorum zaten.

3. Bende öyleyim ama benim imkanlarım kısıtlı eger imkanın varsa spora yazıl yürüyüş yap aktive edin sinemaya git hafta sonları pes e gidebilir bilardoya gidebilirsin veya gezmeye vs. Çok mu sıkıldın telefonunu al kulaklığını al git çarşıda güzel bir yerde parkta felan otur şarkı dinle insanlara bak acaba be yapıyorlar nasıl takılıyor nasıl neler yapılıyor vs. Gözden geçir ve uyum saglamaya çalış ne kadar sevmezsen sevme bunu kesinlikle belli etme peygamber efendimiz bir insanın kalbini kırmak kabeyi yıkmak gibidir diyor. O yüzden yüzünden gülümsemeni eksiltme hiç olumlu ve ve ve ve en önemlisi kesinlikle ve kesinlikle yaptığın şeyleri değiştirmeye yapmadığın şeyleri yapmaya çalış göreceksin düşüncelerin hayatın cok degisecek bak ben bunları kendim yaşadığım icin söylüyorum emin olduğum için yazıyorum çünkü zamanında ben çarşıya bile tek gidemezdim hep yanmda birileri olurdu suan ise yalnızım 2 3 yıldır.. Bak ben değişime söyle başladım ilk baş şarkı tarzımı değiştirdim 2 yıl önce arabesk rep damar arabesk fln dinlerdim hayatım hep isyan hep isyan ama o güne kadar degismin şart oldugunu anladığımda ilk isim şarkı tarzımı değiştirmek oldu. Rep e geçiş yaptım melankolik pop tarzı besiktas marşları hep bunları dinlemeye başladım sonra şunu fark ettim düşünce tarzım ortamlarım oynadığım oyuna kadar hersey değişti isyankar olan ben şuan olsugum hale şükür ediyor herseye şükür ediyorum sana kesinlikle tavsiye ederim yardımcı olmak için elimden geleni yaparım....

4. özge özdemir

özge özdemir Yeni Üye

kimse duygusuz değildir. belki de kendine denk insanlarla karşılaşmadığın için öyle davranmayı seçiyorsun
    eminim ki aşk kapını zamansız çalacak :)

5. İnan bana aşk ın farklı algılandığı dostluğun paraya dayalı oldugu babanın kızına abinin ablasına tecavüz ettigi söz gitmem diyenlerin ilk gittigi seni seviyorum diyip olmuyor mutlu ol Allah a emanet ol bahanesinin oldugu bu dünyada bu devirde aşk bizi bulmaz zaten gerçekten aşkı yaşayacak biri varsada başkasına denk gelir ondada güveni kırılır değişir muhakkak ki uzun lafın kısası hayatımızı kurtaralım ailemizin gurur kaynağı olalım gerisi elbetteki gelecektir.. :)

6. Bende genel de kendimi duygusuz olarak nitelendiriyorum.ama değilim aslında sadece içimde yaşar ve baskılanmış duygularım mevcut. Kendimizi detaylı analiz edemediğimiz için yanlış kanılara varabiliriz.

Sayfayı Paylaş