Dikkat Testi

Konu, 'Zekâ Testleri' kısmında Üşütük tarafından paylaşıldı.

1. Üşütük

Üşütük Yeni Üye

Bu videoyu bir sitede bulmuş ve izlemiştim çok hoşuma gitmişti daha fazla insan izlesin diye youtubeye eklemiştim şimdide burada paylaşayım dedim bakalım ne kadar dikkatlisiniz ?

Videoyu izlerken her detaya her ayrıntıya dikkat edin gözlerinizi 4 değil 8 açın ve birşey kaçırmamaya çalışın :) :)

2. Psikolik

Psikolik Mal Sahibi

Valla hiç bişeye dikkat etmemişim demekki. Resmen oyuna geldik üşütük tarafından

3. Üşütük

Üşütük Yeni Üye

Bende aynı tufaya düşmüştüm admin amca rahat ol yalnız değilsin :D

Psikolik bunu beğendi.
  4. birtat

birtat Aktif Üye

göz yorulması.avı.com

5. google

google Aktif Üye

Peeeh hicbirsey fark etmedim :/

6. Legolas

Legolas Moderatör

Valla bi şu ayının değişitiğini fark ettim :D

7. parvina

parvina Aktif Üye

ben bu videoyu baska biyerde gormuwdum
    ve alt yaziyi okumakdan zaten dikatimi bawka biweye veremiyorum
    eger dil bilen biri varsa bence bu onun icin daha kolay olur )))))))))

8. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

mekandan çok kişiler üzerinde yoğunlaşıldığı için orada yapılan değişiklik tabikide farkedilmeyecek kadar kusursuz... önceliği nerelerele verdiğiniz önemli

parvina bunu beğendi.
  9. Pin

Pin Yeni Üye

Burada '' Bölünmüş Dikkat '' söz konusu şöyle ki organizma birden fazla uyarıcıya aynı anda maruz bırakılıyor - kişi gözünü 8 açtığı için dikkati mantıken ve dolayısıyla 8' e bölünüyor ve bu durum eğitime olumsuz olarak yansıyacak bir durumdur. Vidyonun başında katil kim sorusu direkt ters köşe amaçlı olmuş bunun üstüne konuşmaların ingilizce olması, kişinin katili bulmaya çalışırken konuşulanları anlamak için seslere dikkati yoğunlaştırmasına ya da ingilizce bilmiyorsa alt yazıda dikkatini daha çok toplamasına neden olacaktır.Hizmetçinin seksapel BACAKLARI da cabası . Ve doğal olarak standart bir birey ortamda değişen 21 farklı durumu kaçıracaktır . Çünkü o zaten ilk olarak dikkatini ( seçici dikkat - farklı uyaranlarla sonradan bölünmüş dikkate dönüşüyor ) ortamda değişen nesnelere - dekora değil katil 'in kim olduğunu bulmaya veriyor.

Dikkat, Öğrenme Psikoloji'sinde öğrenmeyi etkileyen faktörlerden önemli biridir. Tamam Kpss ' ye hazırım .:cool:

Psikolik bunu beğendi.
  10. Tuğba

Tuğba Aktif Üye

Katil uşak olabilir demiştim en başında :D

Sayfayı Paylaş