Dünyam bulandı

Konu, 'Ergen Psikolojisi' kısmında Tom harisson tarafından paylaşıldı.

1. Tom harisson

Tom harisson Yeni Üye

2 gün önce çok garip bir olay yaşadım. Uykuya dalmıştım ama uykuya daldığımın farkındaydım, sanki ruhum bedenim ayrıldı ve beni uyurken izliyordu. yanımda saatim vardı ve saatin geçtiğini de görüyordum ama uyuyordum. normalde bir şey düşünemem, kilitlenme gibi değil aklımda bir şey canlandıramam veya bir insan içinden dua edebilir ama ben bunu yapamam. içimden bişeyler söylemeye başlasam kekeliyorum ve 2. kelimeye geçemiyorum. o durumda aklımda iğne geldi sonra iğnenin ingilizcesi stinger. ordan bir kaç harf silindi aklıma stigmata geldi. stigmata hz.isa'nın çarmıha gerilirken çektiği acıyı temsil eder. o anda bedenim uyurken sanki orda hareketine sahip olduğum ruh çarmıha gerilirmiş gibi oldu. uykudan fırlayıp uyandım.

diğer durumum ise yeni başlayan bulanık hayatım. uzun zamandır duygu hissetmiyorum. tamamen hissetmiyorum demek yalnış olur. acıma, iğrenme duygularım var. genellikle bu duyguları etrafımda her insan için duyarım ve fiziksel anlamda midem bulanır. kendimi insan olarak veya bir cinsiyete mensup olarak görmüyorum. acayip dikkat dağınıklığım başladı. kitap okurken cümlede diğer harfe geçince önceki harfi unutuyorum.

Ruh olayı ve Bilinçsiz düşünme (o olayda düşüncemi kontrol edemiyordum) normalmidir ?
    Hiç bir şey düşünememe -garip olarak o 1. olayda düşünebilmiştim- ( kilitlenme değil, kafada bir şey canlandıramama, içinden konuşamama) sebebi nedir ?
    Genellikle negatif duygular hissetmemin sebebi nedir ?

2. Psikolik

Psikolik Mal Sahibi

Çok film izliyor musun? ya da bu mistik olaylarla alakalı kitap, video, dizi falan. Bilinçsizce demek yanlış olur genelde bilinçaltında yatan şeylerin açığa çıkmasıdır rüya.
    Düşünceleri de aynı şeyler etkiler. Bilinçsiz düşünmüyorsun yani aslında.
    Genellikle negatif duygular hissetmenin bir çok sebebi olabilir ona bu yazdığın kadarıyla karar vermek zor. hayatında yaşadıkların, çocukluğunda yaşadıkların, çevren, kaygı düzeyin, hayata bakışın, kişilik yapın gibi bir sürü etken olabilir. güzel düşünmeye zorla kendini olumsuz zamanlarda

Sayfayı Paylaş