Cinsel kimlik karmaşası

Konu, 'Cinsel Kimlik Bozuklukları' kısmında denizden tarafından paylaşıldı.

1. denizden

denizden Yeni Üye

Merhabalar benim problemim bayağı karmaşık. Kendimi bildim bileli kadın kıyafetleri giymeye, kadın olmaya, kadınlığa dair her şeye merakım var. En erken hatırladığım 5-6 yaşlarındayken gizli gizli kız kardeşimin pembe fırfırlı dantelli cicili bicili elbisesini giydiğim. Bu alışkanlığımı bırakmaya çalıştım. Ama her defasında giymek için daha şiddetli bir istek duyuyorum. Dışarıdan bakıldığında normal bir erkek görünümün deyim. Bu yönüme dair dışarıya hiç ipucu vermiyorum. Bu yönümü sadece sürekli alışveriş yaptığım 2-3 mağaza sahibi biliyor. Kadın iç çamaşırları, elbiseleri, giymek, kadınlara özgü eşyaları kullanmak( utanarak söylüyorum buna hijyenik ped kullanmakta dahil) beni mutlu ediyor. Yanlış anlamaya meydan vermemek için söyleyeyim giydiğim kıyafetler ve kullandığım eşyalar kendime ait, başka birisinin kıyafetlerini kullanmıyorum. Sadece küçükken annemin ve kız kardeşimin kıyafetlerini giydim. Kendime kıyafet almaya cesaret edebildiğimden beri hiç başkasının kıyafetlerini giymedim. Cinsel kimlik yönüne gelirsek daha önce bir kaç kez cinsiyet değiştirmeyi düşündüm. Bu konuda bayağı bir araştırma yaptım. Bir süre doğum kontrol hapı kullandım. Ama göğüslerim belirginleşmeye başlayınca korkup bıraktım. Bu yola girmek ailemi çok üzeceğinden ve yakınlarımı, sevdiklerimi kaybetmeme yol açacağından devam etmedim. Artık cinsiyet değiştirme düşüncem yok. Ama ailem olmasa, yeterli maddi durumum olsa ve yabancı bir ülkede rahat yaşama şansım olsa erkeklik organımı kaybetmeden bir kadın vücuduna sahip olarak yaşamak isterdim. Cinsel yönelimim de karışık biraz. Cinsel olarak kadınları çekici buluyorum. Erkek bedeni bana çekici gelmiyor. İtici ve iğrenç buluyorum. Ama erkek cinsel organı tam tersine çok hoşuma gidiyor. Daha önce lise yıllarımda bir sınıf arkadaşımla benim baştan çıkarmam sonucu başlayıp 3-4 yıl kadar süren bir eşcinsel ilişkim oldu. Ondan sonra 1-2 beraberliğim oldu ama erkeklerden tiksinmem sonucu bu ilişkilere devam etmedim. ancak zaman zaman bu şekilde ilişki için dayanılmaz istek duyuyorum. Bir takım oyuncaklar vasıtasıyla bu hislerimi doyuruyorum. 2 yıldır birlikte olduğum bir kız arkadaşım var. Ancak o bu yönlerimi bilmiyor. Bir kaç kez bana kendi çamaşırlarını giydirdi ama bu onun için bir oyundu. Benim bundan ne kadar hoşlandığımı, ne kadar mutlu olduğumu fark etmedi. Bir kaç kez ona açılmaya çalıştım. Ama onu kaybetme korkusuyla açılamadım. Ne ondan vazgeçebilirim ne kadın kıyafetleri giymekten. Bu duygu benim ayrılmaz bir parçam. Sizce benim cinsel kimliğim ne? Nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

2. Psikolik

Psikolik Mal Sahibi

Doktora gidip teşhis koydurmalısınız bi an evvel. Forumlarda olacak bişey değil eğer dediklerinizde ciddiyseniz

3. Merhaba. Verdiğiniz bilgilerden yola çıkarak ulaşılabilecek iki ihtimal var. Birincisi homoseksüel olma ihtimaliniz, ikincisi ise cinsel kimlik karmaşası yaşamanız. Birinci ihtimali bana düşündüren bu olayların 5-6 yaşlarındayken başlamış olması. Genellikle cinsel kimliğin özellikleri kendini bu yaşlarda belli eder. Diğer yandan erkeklerden tiksiniyor olmanız, bir kadını seviyor ve onu kaybetmekten korkuyor olmanız birinci ihtimali zayıflatıyor ve akla cinsel kimlik karmaşasını getiriyor. Kesin bir sonuca varmak istiyorsanız cinsel kimliğinizi belirleyebilecek klinik testler var. Bu testler aynı zamanda eğer homoseksüel değilseniz içinde bulunduğunuz durumun sebeplerini de açığa çıkaracaktır. Sorun tespit edildikten sonra sizin istekleriniz doğrultusunda bir hareket planı çıkarılabilir. Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi geceler.

Sayfayı Paylaş