Bu Meslekleri Seçenler Mutsuz!

Konu, 'Meslek Danışmanlığı' kısmında KaPTaN tarafından paylaşıldı.

1. KaPTaN

KaPTaN EsEs'li Üye

Araştırma ve anket şirketlerin yaptıkları araştırma çalışanların en çok mutsuz oldukları meslek dallarını açıkldı.

MUTSUZ EDEN MESLEKLER HANGİSİ

CareerBliss tarafından yayımlanan rapora göre, düşük maaş, düzensiz çalışma saatleri ve çalışanlarının yükselme şansının olmadığı meslekler en mutsuz eden meslekler arasında yer alıyor.

Şubat 2011-Ocak 2012 yılları arasında ABD'li şirketlerde yapılan araştırma, çalışanlarının en mutsuz olduğu meslekleri ortaya koydu.

100 bin civarı çalışan üzerinde yapılan araştırma kapsamında en mutsuz eden mesleklerin başında güvenlik görevlileri geliyor.

EN MUTSUZ MESLEKLER

10. Bakım Onarım Şefi

9. Pazarlama Direktörü

8. Satış Direktörü

7. Pazarlama Direktörü

6. Program Yöneticisi

5. Ürün Yöneticisi

4. Satış elemanı

3.Öğretmen

2. Hemşire

1. Güvenlik Görevlisi

google bunu beğendi.
  2. Terminator

Terminator Yeni Üye

Hoca onlar hayatlarından memnun değillerdir. Meslekleri bahane.
    Birde herkes bilgisine , yeteneklerine göre meslek seçebilir yani para kazanma yöntemi seçebilir. Ben şimdi 4 sene özel üniversite okudum , sınavlarımı başarı ile verdim. Lisansta okudum ayrıca her türlü sorunları çözmede daha iyiyim. Kalkıpta benim güvenlik görevlisi olacak halim yok. Listede çöpçüler , lağım temizleyicileri , bulaşık yıkayıcılar yok demekki onlar mutlular.

Sözün özü meslek bahane. Bir insan hayatından memnun değilse hangi meslekte olursa olsun mutsuz olur.

Mutluluk kavramınıda en az 100 kriterde incelemek gerekir. Bir insanın mutluluk seviyesini ölçmede , meslek tek kriter değildir.

3. sebepsiz

sebepsiz Üye

Meslekten memnun olup mesleğin gördüğü muameleden zorluklardan sıkılabiliyor insan ve bu da mutsuzluğa yol açabiliyor.

4. Emilyyy

Emilyyy Süper Moderatör

isteyerek başlanılmışsa bir mesleğe,severek yapıldıktan snra hangi meslek sıkarki ?

zifirii bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş