Bu Kaygı Mafetti Beni Yardım :(

Konu, 'Kaygı Bozuklukları' kısmında Rohat Özün tarafından paylaşıldı.

Tags:
  1. Rohat Özün

Rohat Özün Yeni Üye

Önceki konumda bahsetmiştim durumumdan şuan ellerim titriyor bilgisayar basından kalktım misafirlige geldim yolda kalp atışlarim hızlandı şuan çok daralıyorum sıkılıyorum vucudum titriyor ellerim titriyor sese gurultuye tahammul edemiyorum beynim patlayacak gibi kaygı bozuklugu panik atak var bende bu depresyonmi bilmiyorum açık alan korkusuda basladı napcam bilmiyorum lütfen bana öneride bulunun yardımci olun neyim var benim boyle neden kaygı 30 dk 1 saat surup gecmiyor niye saatlerce gun boyu boyleyim nolur yardım edin. Paxera kullaniyorum bu gidisatla xanax icecem. Yardımcı olun napıcam ben

2. Kuranı kerim okuyun namaz kılın bol bol ya mümin nas gel felak okuyup suya üfleyip için rabbim tez zamanda şifa versin

3. hartemes

hartemes Yeni Üye

Madde kullanımı zihnine büyük hasar vermiş.
    İlaçlarını düzenli kullanırsan zamanla durumun düzelir. (Panik atakta en büyük sorun düzenli ilaç kullanmaktır. Sürekli tedaviyi yetersiz bulup doktor ve ilaç değiştirmeye çalışırsın. Sonuçta tedavin olması gerekenden daha yavaş ilerler)
    Sana tavsiyem spor yap. Zamanla kendini kitap okuyabilecek kadar iyi hissettiğinde kitap okumaktan nefret etsen bile okuyabildiğin kadar kitap oku.
    Bunları yaparsan bu süreci çok daha kolay atlatırsın.

4. ersinalpaslan

ersinalpaslan Yeni Üye

Kaygından dolayı kaygılanma-maya çalışarak başla işe. Şöyle düşün bizler yani insanlar da bazen hatta sıklıkla arıza verebiliriz. Bir şey arıza verdiği için ekstra panik yaparsak hem arızayı büyütür hem de arızayı gideremeyiz. İlaçlarını hekim tarafından aldıysan düzenli kullanmaya devam et. Faydası olmadığını düşünüyorsan başka bir hekimle görüş. Fakat mutlaka bir psikologa da görün. Mutlaka. İlaçlar tek başına faydalı olmadığı gibi hayat kaliteni düşürecektir. Hatta psikolog kullanmanı bile gerek görmeyebilir. Spor, Uyku ve yemek düzeni.. bunları da sağla. Kendini rahat bırakmayı unutma.

5. Rohat Özün

Rohat Özün Yeni Üye

Bu 1 haftadır gezmedigim form kalmadi burada en son sen hızır gibi yetiştin cevap atman benim için nimet gibi bir şey tabiri caizse. Gezmedigim doktor kalmadı ilaç ilaç ilaç ssk nın doktoru yani ucretsiz olan devlet doktoru ben psikoterapi rica ettim ilaćlar faydasını gostersin oyle dedi bende özele gitmeye karar verdim yarın diger gün en kısa zamanda özele gidicem doktor paxera verdi xanax verdi ben bu olanlarin redepra kullandigim icin oldugunu dusunuyorum ama yinede bilmiyorum yani cok zordayım gercekten arkadas dost cevre hic bir sey yok sadece bilgisayar iste paxerayı kullaniyorum 4 gundur xanax kullansammi kullanmasammi tedirgin oldum suan bile kendimi cok degisik hissediyorum xanax icsemmi diye dusunuyorum gercekten bilmiyorum cıkmazdayım ne yol gosteren var ne yardımcı olan zor dayanıyorum gececek gibi degil resmen

6. Rohat Özün

Rohat Özün Yeni Üye

Allah razı olsun hepinizden ilginiz tavsiyeleriniz için öyle bir pişmanım ki zamanında kullandıgım için sizce xanax kullanayımmı? Çok tedirginim bagımlısı olurum diye veya bisey olur diye paxeradan memnunum özele gidicem zaten psikoterapi şart ve yanlış anlaşılmasın ben aleviyim türküm bi aralar namaz a başlamıştım din'i videolar izliyordum bu duruma gelince insanda ne umut ne bir şey kalıyor ama yinede Allah a şükürler olsun ki inancımı asla sorgulamadım asla isyan etmedim bu durumuma bile şükürler olsun bizden nice kötüleri var şuan bu yazılarımızı okuyamayacak derecede olanlar var Allah yardımcıları olsun benim içimi cok sızlatıyor insanların içine atması insanlara çok üzülüyorum

Ulsen ulsengeyma bunu beğendi.
  7. hartemes

hartemes Yeni Üye

Doktorun sana verdiği ilacı ne olursa olsun kullan, endişe İlaç konusundaki bütün endişelerini sen yaratıyorsun. Tedirgin olacak bir şey yok o ilaç seni toparlar.

8. Rohat Özün

Rohat Özün Yeni Üye

Bugün özel'e gittim iyice anlattım ilaçlarımı degiştirdi xanax, tolvon, anafranil yazdı doktorum bayagı iyi ilgiliydi bu işten anladıgı oturuşundan bile belliydi öyle bi rahatladım ki şuan çok rahatım güvende hissediyorum kendimi güvenim tam ilaçlara bugün başlıcam akşam umarım her şey yolunda gider en buyuk sıkıntım dost yok arkadaß yok manitadan bahsetmiyorum bile zaten bu haldeyken aşk düşünemem bu konuda napıcam kararsızım bunu halledebilirsem herseyi yoluna koyabilirim aslında

Sayfayı Paylaş