Bu bir hastalık mı ?

Konu, 'Ergen Psikolojisi' kısmında ekin cansin tarafından paylaşıldı.

1. ekin cansin

ekin cansin Yeni Üye

Bir anda yani durduk yere arada bir gülesim geliyor arada bir durduk yere ağlayasım geliyor ya da saçma şeylere sinirlenebiliyorum sinirlenince kendimi kaybediyorum çevremdekilere fiziki zarar vermesem de bağırıyorum.Ani ruh değişimlerim olabiliyor.Ve bu kadınsal olan her ay düzenli olan birşey değil durduk yere oluyor.Psikoloğa gitsem bu bir hastalık mı ?

2. Psikolik

Psikolik Mal Sahibi

En çok görülen depresyon belirtileri bu ani ruh hali değişimleri falan. mutlaka gitmelisin

3. gözyaşı

gözyaşı Aktif Üye

Saçma şeylere sinirlenmek bende de var ama ben asıl sinirlendiğim şeyin ne olduğunu görebiliyorum artık(psikoloğa gitmek böyle bir yetenek getirebiliyor galiba)
    Ama ne işe yaradı dersen. Bende hiç bir işe yaramadı. Çünkü düzeltemiyorum.

4. Siyah

Siyah Yeni Üye

Ergenlik dönemlerinde bunlar gayet doğal. Asi, özgür, baskın hissedebilirsin.
    Gülerken ağlamak yada ağlamaklıyken birden bire gülesinde gelebilir.
    Bunları yaşamazsan zaten bir sonraki basamağa ulaşamazsın.
    Mümkün oldugunca dozunda tutmaya çalış.
    Bunu bir hastalık olarak değilde, bir geçiş dönemi olarak kabullen ve sevin bu duruma.
    Büyüyorsun :)
    Eğer durumun daha kötüleşirse yardım almaktan çekinme. Herkes bu yaşadığını yaşamıştır, yaşıyordur da .
    Kafana takarak kendini kötü hissetmene sebep olmasın. Hobi edin, gez, aktivitelere katıl, kendine ve çevrene zarar vermeden ufak çılgınlıklar yap :)
    Emin ol bu deli çağları birdaha gelmeyecek . Yorulacaksan, yıpranacaksın, yaşlanacaksın. Bu dönemini iyi geçir.
    Yaptıgın ufak tefek hatalar gerçeği görmeni sağlaycak, çocuktum geçti diyerekte bir sonraki hatanda daha bilinçli olacaksın.
    Velhasıl kelam, hiçbişeyi düşünmeden hayatını yaşamaya bak.
    Sana git orda burda takıl aileni hiçe say hayatını mahvet demiyorum . Sadece daha kontrollu bir şekilde düşünerek haraket et.
    Mesela okuldan kaçıp bara cafeye gideceğine, okul çıkışı topla arkadaşlarını lunaparka, avm ye sinemaya tiyatroya git.
    Biz kızlar günü yapardık hafta bir gün toplanıp dertleşirdik oyunlar oynardık (okey,amerikano,pişti,tavla) vs :)
    Kendini ne kadar oyalarsan sıkıntılı dönemlerin okadar çabuk geçer.
    Detaylı konuşmak istersen her şekilde yardımcı olabilirim .
    İyi akşamlar :)

Sayfayı Paylaş