Bitmek bilmeyen anksiyete

Konu, 'Kaygı Bozuklukları' kısmında Tutunamayanlar tarafından paylaşıldı.

1. Tutunamayanlar

Tutunamayanlar Yeni Üye

Herkese merhaba.

3 yıl önce tanıştım anksiyete bozukluğuyla.eskiye göre çok iyiyim ama bir türlü tam anlamıyla iyileşmedim.korktuğum bir olaydan sonra oldu.kısaca olayı anlatıyım;Abimle korku filmi izlerken abim birden ayağı kalktı garip hareketler yapmaya başladı.hani filmlerde insanın içine görünmeyen varlık kaçar ya işte o hareketler gibi.sözde bana şaka yaptı.o an filminde vermiş olduğu etkiyle ve abimin çok gerçekçi hareketleriyle aklım başımdan gitti.ilk atağımı orada yaşadım ve deliriyorum sandım.hem abimden inanılmaz derecede korkuyordum hemde delirme korkum vardı.doktor anksiyete bozukluğu teşhisi koydu ve bir sene ilaç kullandım.bazı dönem iyi bazı dönem kötü olarak hayata devam ediyorum.en kötüsüde ilk yaşadığım travma aklıma geliyor ve abimden o günkü gibi korkuyorum.terapi de aldım üzerine gidiyorum korkuların ama çok üzülüyorum korkularıma engel olamadığım için.Allah hepimize şifa versin çok zor gerçekten.saçma olduğunu bilsekte korkular esir alıyor [​IMG]

2. Psikolik

Psikolik Mal Sahibi

Psikoterapi ile atlatabilirsin bu durumu. Üzülmene gerek yok.

Tutunamayanlar bunu beğendi.
  3. Tutunamayanlar

Tutunamayanlar Yeni Üye

Terapi aldım. Zaten nasıl başedeceğimi terapide öğrendim çokta işe yaradı. Aslında sanki beynim korku üretmeye alışmış gibi iyiyken bile iyi olmama şaşırıyorum zorla aklıma geliyor korkuyorum. Eskiye göre iyiysem zamanla daha iyi olacağım diye teselli ediyorum kendimi

Tekil kişi bunu beğendi.
  4. Psikolik

Psikolik Mal Sahibi

Elbette öyle. Kendinle, ailenle, çevrenle vb konularla ilgili sorunların vardır çözemediğin. Ayrıntılı yardım alman lazım sadece korku ile alakalı değil

5. Tutunamayanlar

Tutunamayanlar Yeni Üye

Aynen.emdr sırasında çok küçükken yani 7-8 yaşlarındayken abimin beni korkuttuğu olaylar ortaya çıktı.evde odadan diğer odaya geçmeye korkardım çünkü her dönemeçte böhhh diye karşıma çıkardı.bi gece uyurken çarşafı kafasına geçirmiş öyle korkutmuştu.bunlar hep unuttuğum yada unuttuğumu sandığım şeylerdi ama emdrde ortaya çıktı.terapiden sonra %60 düzeldim ama yaşadığım kaygılı dönemleri unutamıyorum

Sayfayı Paylaş