Bir mèrak

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Ulsen ulsengeyma tarafından paylaşıldı.

1. Mèrhabalar nasılsınız hayat nasıl gidiyor bir sey merak ediyorum hiç paranormal bir olay yaşadınız mı vè nasıl bir étki bırakttı

2. Münferid

Münferid Yeni Üye

Selamün aleyküm
    Valla ben hiç paranormal olay yaşamadım ama oda arkadaşlarım her gün cin görüyolar : D
    Bazen diyorum acaba beni mi cin sanıyolar gece geç geliyom da genelde.

Şaka bir yana önceden kaldığım yurtta bir arkadaşa musallat olduklarına şahit olmuştum. Normalde önceden görmediğim için çok gerçekçi gelmezdi bu tarz vakalar ama insan bizzat görünce durum değişiyor.

Kızla zaten önceden uğraşıyorlarmiş. Gece yatarken de yine rahatsız etmişler ağzından köpükler saça saça çığlık atmaya başladı. Böyle durumlarda rukye yapılır yani kuranla tedavi. Ordaki ablalar da hemen kuran okumaya başladılar başında. Onlar okudukça kız daha da sinirlendi köpürdü kendinden geçti. En sonunda rahatladı hamdolsun.
    Tabi hepimizde şok etkisi bırakmıştı bu olay : )

Sizin kastettiğiniz paranormal olay bu muydu bilmiyorum ama..

Onun haricinde kendim bizzat yaşamadım. Allah kimseye de yaşatmasın

3. Amin yaşatmasın ben bir kaç kez şahit ołdum babaannemde olmuş eski insanlar bu tarz şeylere daha çoķ şahit oľurmuş ben ona çekmişim bu yönden ama anlatıp anlatmama konusunda tereddütlüyüm...:rolleyes:

Münferid bunu beğendi.
  4. Üç harfliler mi ulsencim?

5. Bilmiyorum olabilir sadece gördüm musallat değil Allah korusun

6. Yok yaa, karabasan'dır o. Klasik cevap bu olur :D

Göründüklerini bilmiyordum.
    Benim bu konuda iki adet deneyimim var ama görüntü yoktu.

7. Karabasanın psikolojik olabileceği veya bazı varlıkların sebep olduğü söyleniyor banada olûr arada bénim yaşadığım olaylardan birini anlatacak olursam bir gün kuranı kerim okumak istedim ve rąştgele açtım karşıma cin suresi çıktı karşıma okudum bir süre sonra beni birinin izlediği hissine kapıldım kapídan bir siyah bir şey bana bakıp yarı kayboluyordu az da olsa onu gördüm sonrä bu sureyi araştırdım meğerse bu sure müslüman üç harfilileri çağırmak vé ilétişım kurmak için de okunuyormuş öğrenmiş oldum...

8. Ay sen o gece nasıl uyuyabildin baya feciymiş:eek: neyse
    Unut bu olayı hiç kafana takma büyütme bence.

Benim yaşadığım bir ruh çağırma olayıydı. Ortaokulda falandık çocuk aklı ruh çağıralım dediler ben zaten sfobiliyim. Sesim çıkarabilsem hayır derdim de onlara uyduk. Gerçekten birşeyler gelip fincanlar aracılığıyla bize cevap verdi. Çoğunu anlayamıyorduk yada alakasız cevaplar çıkıyordu
    Böyle bi olay
    İkinci olarak, evde merdiveni son hızla çıkarken bir görünmeyen varlığa çarptım. Kimdi neydi acaba hala hic bir şey bilmiyorum. Önüme bisey çıktığından eminim. Hatta yanından gecmek zorunda kaldım :)

Neyse işte benim de böyle küçük paranormal olaylar gördüğüm oldu :)

Ulsen ulsengeyma bunu beğendi.
  9. baya şaşırtıcı hele çarpma olayı

10. 28 yil boyunca bekleyip hiç birşey yaşamamis biriyim :) psikoloji ile uğrasinca aslında temelinin psikolojik olduğunu görüyor veya bana göre öyle.

Ulsen ulsengeyma bunu beğendi.
  11. Neyi yaşamak istiyoršaniz onu yaşayacaginizä inanin bu enerjiyî çağırın faydasii olacak....☺

12. Yaşamam mümkün iken yaşayamadiklarim var. simdide o mümkünat kalmadi. Biraz doğaçlama yaşıyorum. İnsanin inandığı ile yaşamı bambaşka olabiliyor. Birebir kanıtıyim. Bunu yakinma olarak düşünme, bir buğday tarlasındaki hasatlara benzeriz, kimimiz filizlenir uzar büyür, kimimiz tohum aşamasında çürüyüp gider. Tabi eninde sonun da hepside kesilip si bastan başlar:) cok mu yazdım:)

13. Kursakta kalan hevesler yıkılan hayaller hąyatın.kendiside bu değilmi.... seňaryoyu hayat yazar sende oynarsın bu kadar.. umarım acıklı sahneler kısa sürer...

Erdem yildirim bunu beğendi.
  14. hartemes

hartemes Yeni Üye

Paranormal olay diye bir şey yoktur. Algı yanılgısı vardır.

15. Benim düşünceme göre vardır dünya sadece madde değil mânâ alanıdır siz ne düşünürsünüz bilemem

Sayfayı Paylaş