Babam beni dövüyor

Konu, 'İnsan İlişkileri' kısmında Ulsen ulsengeyma tarafından paylaşıldı.

1. Babam kizdikca hep beni dövüyor bıktim onun dayağından nasıl sikayet edeyim babam insan babasini nasil sikayet eder edemem dayak sonrası psikilojimi nasil düzeltebilirim önerileriniz...

2. ronsard

ronsard Yeni Üye

sen de onu döv.öyle baba mı olur.hep dayak hep dayak da olmaz ki..dişini göstermezsen daha çok ezer seni.dişini göster cevap ver ona.altta kalma.

3. Gösteriyorom karşilik veriyorum vurursam beni öldurur

4. Masal bilmezdi babam yine bu gece lanet okudu bana... nerde öyle baba bıktim ailemden inanın

5. Alaimisema

Alaimisema Yeni Üye

Merhaba, yaşadıkların gerçekten zor bunları okumak beni üzdü belki burdan söylemesi kolay gelecek ama şiddetin kabul edilebilir bir tarafı yoktur baban dahi olsa senin kişisel sınırlarını aşıyor ve hakkı olmayan davranışta bulunuyor. Şiddete şiddetle karşılık vermek hiçbir çözüm getirmez. Babanla bu durumu konuşabilir misin çok rahatsız olduğunu seni çok incittiğini? Konuşmak fayda etmez ise şikayet de bulunabilirsin. Artık bu şiddet olaylarının katlanılabilir bir tarafı kalmadı. Sürekli bu olayları görüyor duyoruz sesini kısarsan diğerleri gibi bir sonun olmasından korkarım. Babamı şikayet edemem diyorsan onu psikoloğa gitmeye ikna edebilirsin. Çünkü burda problemli olan sen değil karşında ki. Tekrar söylemek durumundayım şiddetin kabul edilebilir bir tarafı yoktur!

Legolas ve Ulsen ulsengeyma bunu beğendi.
  6. Ah ah ne desem ki, annen ne yapıyor bu durumda?

Ulsen ulsengeyma bunu beğendi.
  7. Annemin umru bile degil o alısmıs zaten dayaga gayet normal bsey elinden almiyor babamın....

8. Babama defalatca söyledim anlamıyor malesef
    ..

9. İçim gidiyor şiddet konulara:( bide insan çaresizse :( bu arada okul vs okuyor musun ? Hem yaşın kaç bilmiyorum şiddet gören insan çocuklarına daha iyi olabilir. İlerdeki evlilik hayatinda refaha kavusabilirsin.Babanı durduracak ne bilim utanacagi dayı amca vs yok mu? Veya onu şikayet etmekle tehdit etsen ne yapabilir ?

10. Okuyorum evet üniden mezun olmama birkaç dersim kaldı is de ariyorum umarim bulurum kimseye söylemeye utanirim insan tanımadıgina daha kolay anlatiyor

11. Tabiki anlıyorum. Ne olsa da ailen.hem başkasına anlatsan objektif olarak bakamaz ve boşver geçer gibi sinir bozucu tavsiyeler verirler.ne mezunu olacaksınız sorması ayip ne işi ariyorsunuz.

12. Ne bilim sekreter satiş danısmanı ne olursa saglık yöneticiligi

13. Ortalik da kötü heryere girmeye korkuyor insan hele de bazı yerlerde kadin calısanları rahatsız ediyorlar....

14. Malesef ki öyle :( insallah istediğiniz işi bulabilirsiniz. Elimizden de birşey gelmiyor. Ama hissettiğim kadar güçlü birisiniz herşey güzel olacak.

15. Legolas

Legolas Moderatör

Merhaba, @Alaimisema 'nın dediklerine kesinlikle katılıyorum.
    Sana olanlar için üzgünüm fakat maalesef bu tür olaylar istemesek dahi fazlasıyla var. Babanın nasıl bir yapıdan geldiğini, neler yaptığını ve nasıl bir yaşantısı olduğunu bilmiyorum ama bunlarla mutlaka ilintilidir. Babanla birlikte annenle de konuşmayı dene. Ebevenylerin bir psikoloğa gitmelerinin çok zor olduğunu biliyorum. Bu tip durumlarda aile büyüklerinden üçüncü bir kişinin olaya müdahil olması durumu daha kötüye götürebileceğinden bir şey diyemiyorum. O yüzden en iyi senin durumu ebeveynlerinle konuşmandır. Umarım güzel sonuçlar elde edersiniz.

16. Öncelikle endiseniz icin tesekkur ederim psikologa ben gittim bazı antidepresanlar verdi biraz rahatlatti belkide başimiza her gelen bir imtihandır belkide böyle düsünmeliyim .....

Sayfayı Paylaş