Anneme ne oluyor bilmiyorum

Konu, 'Yetişkinlik Psikolojisi' kısmında mistik tarafından paylaşıldı.

1. mistik

mistik Yeni Üye

2. -3 yıl önce evde yavru kedi beslemeye başladık. Annem dua okurken kedi oradan buraya zıplayınca (kedi biraz hiperaktifti) bunun içine cin girmiş diye kediyi gece yarısı evden attı. Sonra dine yönelmeye başladı bilen birine sorma gereği duymadan internetten kendisi okuyarak bi şeyler öğrenmeye çalıştı. Üzerimde uyguladığı baskı yüzünden zorla kapandım. Annemden önce sinir haliyle. O benden 10 gün sonra kapandı. Sosyal medyada edindiği bi hanım arkadaşının ailemizi izlediğini düşünüyodu. Diyelim Garfield izledik, kadın Garfield lı resim paylaşınca "Bak görüyo musun?" diye bana gösteriyordu. Namaza başladı. Kaza namazları, uzun zikirler, namaz sonrası dualar derken ev işini yapmaz oldu. Bi ara bu yüzden çamaşır yıkanmamasından küflenmiş çamaşırları atmıştık. Ev işini özellikle yapmıyorum çünkü yaptıkça üstüme yıkıyor her şeyi. Öğrenciymişim, yorgunmuşum umursamıyor. Babam 45 yaşında yemeği o yapıyor, evi o temizliyor. Son 3 aydır babamın ve kardeşimin sosyal medya hesaplarıyla uğraşıyor, hakkında bölümlerine kendince bi şey yazıyor. Babamda ekli olan bi kadına taktı şimdide. Babamla ilişki yaşadı sanıyor, sen başımıza sardın, herşey senin yüzünden diyor. Namaz esnasında bağırarak ağlıyor, bir şeyi 10 kere tekrarlayıp o kadın bizimle uğraşıyor diyor. Evde sürekli baskı, televizyonda normal bir kanal bile izleyemiyoruz. Hep dini kanalları zorla açık tutuyor. Kanal değişsin bağırıyor çağırıyor. Sabah iyise akşam kötü davranıyor. Köpekmişiz gibi o istediğinde susalım, istediğinde konuşalım istiyor. Rahatsızlandım diye hastane hastane dolaştı, testler tertemiz çıktı. Psikoloğa gidelim dedik. Bende sorun yok sizde var diyo. İnternette bi şey gösteriyo anlamayınca geri zekalı, saftirik, ahmak diyor. Babamla kardeşimin hesaplarına yazdıkları yüzünden çevremizdekiler dalga geçmeye başladı babamla. Kardeşimin bi arkadaşı da okumuş mahalleye yaymış delirdi bu diye. Babam işsiz sırf annemin hesabına yazdıkları yüzünden kimseden borç alamıyo evde para olmayınca küfre varacak derecede ne yaparsanız yapın bana sigara getirin diyo. Ygs ye hazırlanıyorum yeminle 3 gün baş ağrısından ne çalıştığımı anlamadım. Lise bitsin evlendiricem seni diyo maddi gücü de yok nasıl evlendirecekse. Konuşmak istemiyorum tersliyorum vuruyor, dövüyor. Geçen tartıştık bana vurdu, ittirdim bana tekrar vuracakken omzuna tutundum tuniği baştan aşağıya yırtıldı. Yere düştüm karnıma, başıma tekmeler attı. Sonra gitti benim tuniğimi yırttı kısas diye. Gerçekten ne yapmam gerektiğini hiç bilmiyorum lütfen bilgisi olan tavsiye verebilecek kim varsa yardımcı olun bana. Ailecek psikolojimiz bozulmaya başladı onun yüzünden.

2. Psikolik

Psikolik Mal Sahibi

Bir uzmana götürmenizde fayda var. İstemeyebilir gitmek ama buna ikna etmelisiniz. Bir süre daha bu şekilde devam ederse geri dönülmez sıkıntılarla karşılaşırsınız elinizden bişey de gelmez

Sayfayı Paylaş