İYİ GELECEK ÖNERİLER

Konu, 'Kaygı Bozuklukları' kısmında elikooo tarafından paylaşıldı.

1. elikooo

elikooo Yeni Üye

18 yaşındayım üniv. okuyorum. uzun süredir kaygı problemleri yaşıyorum intihar korkusundan otobüs korkusuna hastalık korkusundan tut ölme korkusuna hepsini yaşadım .hiç düzenli olarak antidepresan kullanmadım iyi mi yaptım kötü mü bilemiyorum ama kendi kendime beynimi uyuşturmadan kurtulmak istedim bu iğrenç durumdan. delirme korkusunu yendim vücudumda en ufak ağrıya bile takarak onu fazlasıyla büyüttüm kan tahlilleri röngenler... hiç bir sağlık sıkıntım bulunmamasına rağmen haftanın 3 gününü hastanede sıra beklemekle geçirdim .başka şehire gelirsem kurtulurum dedim ama nafile ..her şey daha kötü olmaya başladı yalnızlık en kötüsü oldu sürekli düşünmek neden var olduğuumu kendimi boşlukta hissettiğimi .ama hepsini teker teker atlattım çünkü bi süre sonra korkmaktan sıkılmaya başladım halen devam ediyor bi sıkıntım o da hasta olmaktan korkmak sürekli hastalık araştırıyorum bi hastalık araştırıp en ince detayına kadar vücudumu kontrol ediyorum fakat çoğu korkumu yendim. korkularınızın üstüne gidin neden korktuğunuzu düşünün mesela otobüse binmekten korkuyorum ama neden ? bu korkunun temeline inin onunla yüzleşin ! hiç bir korku sizin aklınızı yenemez çünkü siz bu dünyanın en güçlü varlıklarısınız iradeniz var .. ben kendime yeni bi sayfa açtım tekrarlar mı tekrarlamaz mı bilemem ama korkularıın en büyüğünü yaşadım . çok stres yaşadım aile arkadaşlar sevgili.. ama hepsi geçiyor hiç bişey sizden önemli değil . HAYATI SORGULAMADAN YAŞAYIN KORKUNCA HİÇ BİR ŞEY DEĞİŞMEYECEK SADECE SIKINTINIZ ARTACAK OLACAĞI VARSA OLUR.. SIKILIN KORKMAKTAN.

2. Legolas

Legolas Moderatör

Hayat düz bir çizgi gibi ilerlemeyecektir hiç kimse için. İnişler, çıkışlar olacaktır, kalp ritimlerimiz gibi bir nevi. Bu iniş ve çıkışlarda kimi zaman tökezleyeceğiz, kimiz zaman en zirveye kadar ulaşacağız. Bu noktada tökezleyip yüzüstü yere düşünce tek başına kalkmayı başaramıyorsak birilerinden destek almalıyız. Aile, arkadaş veya uzman desteği. Hayat her alanda bizlere belli zorluk ve kolaylıklar sağlayacaktır. Bunlardan ders çıkartıp iyi sonuçlar elde etmeye bakmalıyız.
    Sorgulamalıyız, tartışmalıyız, okumalıyız.... Liste uzar da uzar. Ama öncelikle kendimizi dinlemeliyiz. İçimizde bize kulak vermeliyiz. Onu dinlemeliyiz.
    Güzel günlere...

3. Evet korku mühim. Kendi korkusunun üzerine giden cesurdur. Yenerse muhteşemdir zaten.
    Bir zamanlar korkumun üzerine gitmeyi denedim. Ama çok zorluk var yapamadım.
    Gene de kendimi iyi hissetmiştim.
    Belki bir gün gelir daha başarılı olurum

Legolas bunu beğendi.
  4. Bende aynı durumdayım hemen hemen zamanında bende senin gibi aman boş ver yenerim dedim gecer dedim o zaman dısardan eve gelmeyen ben hastane yuzu gormeyen ben bu zaman dısarı cikmaya korkar oldum hastaneden cıkmaz oldum. Bir cok antidepresan kullandım kotu oldum degistirdim doktor doktor gezdim en son paxera ile xanax kullanmaya basladım xanax ı kullanmiyorum tabiki sadece paxera ve redepra kullanıyorum. Yani demem şu bazen istedigin gibi olmuyo daha kotu duruma dusebiliyosun suan benim oldugum gibi....

Sayfayı Paylaş