İnsanın en hayırlısı, başkalarına faydalı olandır.

Konu, 'Depresyon' kısmında Rohat Özün tarafından paylaşıldı.

1. Merhaba! İnternette arama sonuçlarım faydasız oldu ve bende herkesin bilinçlenebilecegi bir konu açayım, bilmeyenler bilsin bilenler paylaşsın okuyanlar bilinçlensin dedim. Şimdi sizden istediğim şey;

1.Hastalıgınızve nasıl başladı.
    2.Kullandıgınız ilaçlar.
    3.İyimi geldi/kötümü.
    4.Ne kadar zamandır kullanıyorsunuz/hastasınız.
    5.Iyi olduysanız ne kadar sürede oldu.
    6.Kötü olduysanız (Yan etki) ne yüzünden ne için kötü oldunuz?

Evet bunları cevaplarıyla okuyanlar bilinçlenecek şimdi cevaplayarak başlayayım.

Panik a. Kaygı b. Eşliginde depresyon
    2 yıl önce kullandıgım maddelerden dolayı oldugunu düşünüyorum. Normal doktorlara 5-6 tane psikiyatriye gittim paxera,esplus,atarax,redepra vs. Hiç biri iyi gelmedi tersi olunca solugu özelde aldım şuan anafranil tolvon ve xanax kullanmaktayım yaklaşık 10 gün olmak üzere bazen huzursuz yine nöbetler yaşadıgım oluyor açık alan korkum başlamıştı şuan geçti sayılır bazen ne mutlu ne üzüntülüyüm normalim bi kac kere gece uyanma sebepsizce yere nedeni belirsiz iştahım eskisine gore biraz düzelme var baş dönme mide bulantısı geçen hafta çok yogundu bu hafta pek yok hatta çok nadir farkedilmesi zor denilcek kadar bilgisayar başındayım yine her zaman ki gibi çok sigara içiyorum ve diş agrım var 4 5 gundur iltahap varmış onun ilaclarınıda kullanıyorum. Bu 2 gündür çok huzursuz gibiyim birde sizlere bir şey sormak istiyorum kendimi çok degişik hissediyorum hani anlatamıyacak gibi etrafa bakarken biseyle ugrasırken yururken yani kısaca kendimi çok degişik hissediyorum ve bunu nasil tarif edecegimi bilmiyorum bilen varmı? Yorumlarınızı bekliyorum .

_ayse_ bunu beğendi.
  2. Her gün yazmayı okuyucuları bilgilendirmeyi kendi yaşadıgım, ilacın faydası yan etkisi vs düzenli bir şekilde buradan her gün yazmayı düşünüyorum insanlara faydalı olmak için bir nevi bilgilendirme.

Evet bugün ilaçları kullanalı 7.gün ilk günler gece uyanmalar oldu agız kurulugu çok şiddetliydi kendimi iyi hissediyordum sıkıntılar gitmişti 3-4 gün önce bir diş agrısı başladı geçer sandım geçmedi onun için doktora gittim iltihap dedi ilaç verip yolladı isimleri amoklavin ve dexday açık alan korkusu başlamıştı şiddetli kaygı bozuklugu panik atak eşliginde depresyon vardı bende bildiginiz gibi bu iki gündür kendimi kaygılımı desem çok degişik hissediyorum tarif edilemicek gibi ilaçların çakışmasıda olabilir doktorum anafranil i ilk 1 hafta gece sonra sabah gece kullan demisti 2 gundur sabahlarida aliyorum yan etki agız kurulugu iştah açma bayagı zayıfım iştahım az bisey duzeldi gibi onumuzdeki ayın 16 sında kontrol için gidicem tekrar xanax dan memnunum pek bagımlılık yapan bir yanı yok tolvon danda memnunum pek fark edilebilir etki görmedim sadece dısarı çıkınca biraz daha rahatım ama hep bilgisayar başındayım arkadasım pek yok manitam yok malum bu durumda manita dusunemem yani kısaca bir dost tabirinde bilgisayar var sabahtan aksama kadar bilgisayarda oldugum icin pek faydasını gormemis olabilirim. Bu 2 gündür kendimi tuhaf hissediyorum bu devam ederse bu şekil işim zor gibi görünüyor şimdi birazdan saat 10 da tolvon u içip 12 ye dogru uyumayı planlıyorum tabii zaman gecirmek icin lol oynicam burdaki sohbetlere konulara göz gezdircem. Bu gecede diş agrısıyla uyandım çok dinç hissediyordum kendimi gece 5'di sigara içip diş agrısı için ilacı alıp saat 7 gibi uyudum uyandıgımda mallaşmıştım şuan oldugu gibi...

Not:Doktorunuz ne diyorsa odur doktorunuzu seçerkende kafadan seçim yapmayın araştırın gerçekten sizi anlıyacaksa eger gidin. Kafanıza göre asla ilaç almayın asla!

3. Bugün ilacıma baktımda tam 10.günüymüş bugün gece uyanmadım sabah uyandıgımda kendimi yine mallaşmış bir degişik hissediyordum esneme krizi yine devam ediyor gözlerim yaşarıyor bu 3 gündür dikkat ettigim bişey oldu kaygım kalbime sancı atıyor kaygım başlıyor yine sanki konuşmam degişmiş yavaş düşünen biri gibi hissettim kendimi akşama kadar böyle devam etti bir an bayılacam sandım balkona cıkınca daraldım işin tuhaf yanı sıkılmaya başladım herşeyden hiç bir şey zevk vermiyor resmen ne bilgisayar ne sigara ne başka bir şey akşam üzeri biraz rahatladım 10 gibi yine ilacımı aldım şuan ayakta uyuyorum tolgon gercektende bu konuda çok rahatlatıyor beni gercekten uykunun degerini hissettiriyor lol de bir el atıp uyumayı düşünüyorum dedigim gibi bugun pek faydalı bir şey farkedilebilir yan etki dısında bisey yasamadım açıkcası bu durum korkutuyor beni bir yandan iyi olacagıma inanıyorum ama ne biliyim bu ilaçlar beni çok duygusal yaptı dokunsan aglarım misali acıma duygum kat kat arttı eskisi gibi her seye kızmıyor sinirlenmiyorum. Bugünlük bu kadar Allah rahatlık versin cümlemize şifa versin. ^_^

4. Evett bugun 11.gün bugün dikkatimi bir şey çekti eskisi gibi duygusal olmuşum bugün sebepsizce mutluydum huzurluydum açıkcası pek biseyde yasamadım bugün normal e dönmeye bile korkuyorum ne zaman mutlu olduysam sonu kötü bitiyordu bu yuzden normal seyler bile tedirgin yapıyor beni. Aklımda çözemedigim ve çözülmeyi bekleyen bir çok şey var bunlarin ustesinden gelirsem eger cozebilirsem hersey duzelir buna eminim. Bugun pek fark yoktu diye bisey ekleyemedim yan etkileri cok az derecede vardı bünyem alıştı galiba umarım herşey yolunda gider.

5. 12.günden merhabalar. Evet bugün belirtmek istesigim şeyler var, bugün bir mutlu bir dalgın mutsuz yani sürekli duygu degisimi yaşadım şuan kaygım panik atagım başladı gibi bi kac gundur kalbime sancı atıyordu suan nefes almakta biraz zorluk cekiyor gibiyim kendimi çok degişik hissediyorum dünyayla baglantımı kesmis gibiyim konusurken birileri konusurken sanki cok degisik geliyo isin zor tarafı tarif edemiyorum bunu sanki ruhum bedenimden cıkacak gibi birazdan tolvon'u içicem umarım geçer.

6. Evet bugun 15.günü bu 3 gun icerisinde tartısma oldu bayagı bi sinirlendim sinirden agladım ve bu 3 gundur ilaclarin yan etkisi yok denilcek kadar az ve daha normale dondum iştahım normal herseyim normale döndü gibi gun icinde sebepsizce mutlu olmalar eski halime donuyor gibiyim inanıyorum başaracagım düzelecegime inanıyorum

Gün batımı ve _ayse_ bunu beğendi.
  7. Gençsin daha. Tabiiki düzeliceksin insallah.
    Yaşanacak bir hayat var çünkü

_ayse_ bunu beğendi.
  8. Bu 4-5 gündür çok iyidim bugün uyandıgımdan bu yana bas donmesi el titremeleri terleme felan tansiyonum duser gibi oluyo acaba ilacların bagımlısımı oldum ben niye boyle oldum simdi

9. Tansiyonum nabızım yukselmis napicam bilmiyorum

10. bilmiyorum belki bir ataktır
    Anafranil ilacı da baya ağır ilaç galiba

11. Dayanamadım geldim acile bu yıl var ya yemin ediyorum acilsiz 1 hafta bile gecirmedim her hafta acil her hafta hastane of off

12. Acil servis psikiyatriye mi yönlendiriyor

13. Kan tahlili felan aldi temiz bir seyin yok dedi anafranil in yan etkileridir 3 hafta sonra etkesini gosterir dedi benimde daha 15 gun yeni oldu ben gecede bu yuzden uyaniyodum demek tamamiyle yan etki cidden cok agir bi ilacmıs

Sayfayı Paylaş