İlaçlardan Iyi Anlayan Biri Bakabilirmi Acil?

Konu, 'Kaygı Bozuklukları' kısmında Rohat Özün tarafından paylaşıldı.

1. Lütfen sonuna kadar oku..
    Merhaba ben bu derdimi kime anlattıysam mal gibi suratıma baktı. Burada eminim bilenler çıkacaktır 2 yıl evvel madde kullanmıştım ordan gelme bi kaygı vardı ama o kadar siddetli degildi cok seyrekti sadece aksamları olurdu dikkate bile almazdım bundan 2 3 ay evvel kulak kristiyallerinde oynama var diyip teşhis koydular 3 tane ilac verdiler tek birinin ismini vericem "DRAMAMINE" tek birinin ismini verdim cunku mevzu bunla neyse ben duzenli 3 ilaci kullandim o zaman psikolojim boyle degildi xanax kullanacak derecede degildim her sey o zaman basladı ilaçlar iyi geldi ben duzeldim iste malım ya isimi saglama aliyim dedim bi daha gittim yine ayni ilaclari yazdilar 1 2 hafta kullanmadim duzelmistim iste bu 3 ilaci kullandim yeniden "DRAMAMINE" biraz uyuklattı beni 2 gun uyuya kaldım sadece 30 dk 1 saat uyudum kabuslarla uyandım ilacı kestim hemen fakat 3 gun boyunca uyumadım uykunun zerresi gelmedi uyku esneme bile olmadi resmen biraksam 1 hafta rahat uyumazdım mevzuda burda ya yataga girdim 30 saniye gecmeden bi sıkıntı daralma fırladim kendimi disari attim solugu acilde aldim serum taktilar yine uykum gelmedi zor bela uyudum iste o günden sonra sacma gelebilir ayran içsem normalde esnemekten felc olurdum üsür uyuma kıvamına gelirdim şuan ayran degil ayranlar icsemde uyku diye bir sey yok yani o gunden sonra cok degisti beynim resmen ilaclarla serumlarla uyurdum hep ilacsiz uyudugum 1 2 gun olmustur hani şuan esnedigim halde uykum varmı yokmu emin degilim kısaca sizden ricam anlıyorsanız eger ne olmuş olabilir nasıl bi etki yapmış olabilir yardımlarınızı bekliyorum..

2. Kendini acile attığın gün panik atak geçirmişsin.

Sorunlar madde kullanmakla başlamış. Beynimizin korku üreten amigdala isimli bölgesi vardır. Uyuşturucu maddeler o bölgeyi bozmuş.

Bulantı giderici ilaca ihtiyaç yoksa dramamine kullanmasaydın. Gerek yoktu..
    Hangi ilaç ne işe yarar bilmek gerek. Fazlasına gerek yok

3. Elbette oylede dramamineden sonra hani uyku diye bisey olmadı yukarda anlattıgım gibi 2 yıl evvel madde kullanmıstım zararını gorunce hemen bıraktım suan sadece beşiktaş maçlarında tek tük alkol icerim oda tadinda birakirim simdi benim anlamadıgım bu dramamine bana nasıl bi zarar verdi hani biliyorum tuhaf geliyor ama gercek bi insan uykusu geldimi anlar bedenen beyinen anlar yani bende oyle bisey yok ilacsız 1 2 gun uyumusumdur ayran icsem tık yok normalde ayran icinde kendimi atarım yataga usurum bunlar olmuyor ben bu yuzden bu hale geldim kac tane konu actım vallaha bitmiyor dertler aradım bugun yine doktorumu bu olayı anlatmadım gittigimde anlatacam doktor ilacları kullan bırakma henuz cok erken gel dedigim gun gel dedi kapattı sizce bu dramamine ne yapti bana nereye gitmem gerek tomografimi baska yermi napıcam ben bilmiyorum

4. Uyuyamadın mı gene

D ilacı herhalde bi şekilde uyarıcı etki yapmış ki; bunun panzehiri benim bildiğim kadarıyla antipsikotik. Antipsikotik bir ilaç kullanıyor musun zaten. Bu arada ben ilaç uzmanı değilim. Kendi pratik yapmalarımdan söylüyorum.

M diye bir bulantı giderici vardı onun böyle acayip bi yan etkisi (yerinde duramama) etkisi oluyordu ama kalıcı bir şey bıraktığını da duymadım yani..

5. Şuan xanax anafranil tolvon kullanmaktayım memnunum bundan ama gün icerisinde yine kaygılar dusunceler baslıyor o kadar siddetli degil ama seyrek sürekli kendimle konusuyorum gün icinde "Niye ben yasiyorum ki, acaba bi yaratıcı varmı niye sesimi duymuyo yardm etmiyo, bak bu insan cok kotu bu niye yasamiyor ben yasiyorum bu kadar seyi ben niye bu haldeyim" gibi sacma sapan seyler aklıma geliyo bu isin kaynagına inmem lazım ama nasil yapacam bilmiyorum oyle bi cıkmazdayım ki en kotusude cevrem yok arkadas yok dost yok cok zor cidden cok.

Sayfayı Paylaş