Çok hayal kurmak

Konu, 'Ergen Psikolojisi' kısmında batucan425 tarafından paylaşıldı.

1. batucan425

batucan425 Yeni Üye

merhabalar konu yerini yanlış yere açtıysam özür dilerim.Uygun başlık bulamadım.Sorunuma gelecek olursak Lise 3 e gidiyorum küçüklüğümden beri hayal dünyasında yaşıyorum.Oyuncak arabalarım ile senaryo kurup öyle oynardım.Hayali arkadaşlarım vardı ben öyle mutlu oluyordum.Dünya ile ilişkin tamamen kesilirdi.Şimdide öyle herzaman heryerde hayal dünyasında yaşıyorum.Çeşitli senaryolar,hayaller.Tamamen başka döngülere giriyorum.Kendi dünyamı yaratıyorum adeta.Sosyal yaşantım yok denecek kadar.Arkadaş ilişkilerim zayıf.sadece 4m karelik odamda kendi kurduğum dünyada, gerçeklikle bağlantım kesilmiş bir vaziyette yaşıyorum.Ben böyle mutlu olsamda dünyadan kopmuş bir vaziyette olmam bir nebze olsada korkutuyor.Bunu nasıl yenebilirim ? Neler yapmayalım.

2. Psikolik

Psikolik Mal Sahibi

aileni anlatır mısın biraz. nasıldır evde durumlar, kardeşin var mı, anne ve baba ile ilişkilerin nasıl

Meysava bunu beğendi.
  3. batucan425

batucan425 Yeni Üye

Babam psikolojik sorunları olan bir birey.İlaç tedavisi görüyor.Annem ve babam diğer ebeveynlere göre yaşları oldukça fazla.Aramızda 44 yaş fark var.Buda ailemle anlaşmamda sıkıntı oluyor.Sadece öğretmen bir abim var.Onlada pek anlaştığımız söylenemez.

4. Psikolik

Psikolik Mal Sahibi

ilişkilerin kötü olduğundan dolayı içine kapanıyor olabilirsin. ailenle olmasa da en azından annenle ilişkilerini ilerlet. onunla konuş. o da olmazsa okulundan bir arkadaş edin. dost niteliğinde. onunla paylaş vaktini geçir. bunun dışında hobiler edin ve onlarla ilgilen. hobiler konusunda ne ilgini çekiyorsa. kendi başına geçirdiğin süreleri azalt. yalnız kalma. sürekli bir şeylerle ilgilen. meşguliyet terapisi ile alakalı bilgileri internetten öğrenebilirsin. bunlar sana iyi gelir.
    hayal dünyasında yaşaman iyi bir şey değil. hayal kurmak iyidir ancak gerçekçi hedeflerle o hayali desteklemelisin. temeli olmayan hayaller kurarsan, yani gerçekleşme ihtimali olmayan şeylerle sürekli zihnini meşgul edersen bir süre sonra gerçeklikten kopmaya başlarsın. üstte dediğim şeyleri önemsersen bu durum zamanla azalır. başka sorunların olduğunda ya da gelişmeler yaşadığında bizimle de paylaşırsın.

Meysava bunu beğendi.
  5. batucan425

batucan425 Yeni Üye

Çok teşekkür ederim.Dediklerinizi dikkate alacağım.

Sayfayı Paylaş